"Таємна історія" Донна Тартт

Тема у розділі 'Популярна (масова)', створена користувачем Читачка, 23 лип 2018.

1. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча

Молодий каліфорнієць Річард Пейпен вступає до приватного коледжу в Новій Англії. Соромлячись свого походження, він із захватом дивиться на п’ятірку обраних — студентів, що навчаються на курсі давньогрецької в харизматичного професора Джуліана. Близнюки Чарльз і Камілла, інтелігентний Генрі, витончений Френсіс та веселий Банні — всі вони ніби оточені аурою недосяжності. Та ось завдяки щасливому випадку Річард стає студентом Джуліана і входить до цієї закритої спільноти. Молоді люди майже весь час разом, і ніщо не віщує біди. Проте любов до античної культури врешті-решт призводить до зовсім не давньогрецької трагедії, і на землю біля коледжу проливається кров…

Про автора:
    Донна Тартт — сучасна американська письменниця, авторка світових бестселерів «Таємна історія», «Маленький друг» і «Щиголь», лауреатка Пулітцерівської премії, володарка медалі Ендрю Карнеґі. Входить до списку ста найвпливовіших людей світу за версією журналу «Time».

Margaruta, Stacey, Lucky та ще 1-му подобається це.
  2. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    От наче подобається книга, гарно читається, насправді, прикольно на самому початку заінтригували, тепер цікаво, коли до тієї трагічної події підійде сюжет. Але! Але чи то ми насправді звикли читати короткі пости у фб або в кращому випадку прості тексти, і я не виняток, чи справді не дуже написано - я весь час мушу тримати в голові, хто з героїв є хто. От іншу книгу читаєш - за пару глав розібрався в героях, і все ок. А тут якось не складається все остаточно, хоча я майже чверть книги вже прочитала. Подивимось, як воно далі піде.

Lady Chatterley подобається це.
  3. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    Ох, вчора як зайшла мені ця історія! Не могла відірватися. Почалися страсті-мордасті, аж заснути нормально не могла, якась фігня снилася (при тому, що сплю я як раз чудово) smex1

Margaruta, Pr. Mcgonagall, Lady Chatterley та ще 1-му подобається це.
  4. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    От знаєте, той випадок, коли аж мрієш відгук написати, аж так сподобалося! Але вже завтра ))

Margaruta, Lady Chatterley та Stacey подобається це.
  5. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Це так класно, якщо книга надихає, хочеться писати, ділитись!

6. Lucky

Lucky Книголюб

Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    994
    Почала читати, подобається як пише авторка!

7. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    І отже - мій відгук!

Для початку - з одного боку, гарний стиль написання і переклад подобається, все ок тут. Я люблю, коли так пишуть - повільно досить, купа роздумів, переходи від минулого до теперішнього, а десь про майбутнє.

А щодо сюжету - давно не бачила книги, яка дуже сподобалася, і так само не сподобалася, і цю тезу пояснити буде, напевно, найважче )))

Це навряд та книга, яка про щось змусить замислитися, якщо хтось прагне цього. Немає тут і чогось важливого з точки зору подій історичних, скажімо, або якихось традицій.

Персонажі - окрема пісня. З одного боку, мажорство, з усім, що йому притаманне. З іншого - наче і є в них якісь милі речі... В кожному. При цьому просто волосся стає дибки від того, наскільки вони жорстокі. Потім, коли історія розвивається, виявляється, що всі до того і брехливі. І цинічні. Напевно, тільки Банні був справжнім, але ж....

Викладач. Викладач мене просто вибісив. Такий наче душка, дбає, навчає, несе "разумноє, доброє, вєчноє", і виявляється, що він усе знав, і нічого з цим не зробив! Все було, як колись. А раптом остання подія його так вибила? Справді? А в чому різниця? Раптом такий святий?

Сподобалося мені, як Генрі про це висловився (не спойлеритиму)))) Правий він, правий. Але ж так, вони любили цього викладача, а він виявився не таким, як вони уявляли.

І отже, огида через те, що всі, геть усі гнилі, гнилі до самого хребта... І наче нічого світлого у книзі немає, аж таке враження.
    Але поки дочитаєш, кожен персонаж розкривається, і ти розумієш, що так само відбувається в житті. От ти знаєш людину, потім щось відбувається, поводиться не так, як ти очікував, десь навіть дуже розчаровує, і ти наче думаєш, що на її місці от так ніколи би не вчинив, проте ніхто не знає, що би зробив на місці цієї людини - може, ти сам би був іще більшим гімнюком?

Але в той самий час і багато хороших думок. Про те, що, насправді, в житті так само - немає людей, які б були тільки хорошими сонечками, або навпаки, щось є і темне, і світле у кожному. І якесь відчуття реальності від того, що читаєш. І стиль написання, ось ця вся повільність...

А найкраще - коли розумієш, що такої концентрації поганців ніде не буває, і це добре.

Якось так ))

Margaruta, Irysya та Lucky подобається це.
  8. Lucky

Lucky Книголюб

Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    994
    не зовсім зрозуміло як Річард "переконав" свого батька щоб він оплачував щорічно йому коледж сумою 30 000 дол.? батько не мав можливості платити, але все таки знайшов можливість... і як син зміг пояснити батькові, що він перейшов вчитись до одного викладача і став вивчати фактично тільки грецьку мову? хоча батьки хотіли щоб він став лікарем, потім пішли на поступки і дали згоду на літературу.

так гарно описано відчуття Річарда до Камілли
    мрії про майбутнє проживання під одним дахом з "одногрупниками", які були далекі від реального життя

Margaruta та Читачка подобається це.
  9. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    це одна з речей у книзі, яка мені здалася важкою - не знаю, чому, але мені справді було досить важко слідкувати за деталями, тож я просто такі аж, як от про оплату навчання батьком, просто пропустила, помітивши як "не так важливо"

Margaruta подобається це.
  10. Lucky

Lucky Книголюб

Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    994
    мені ще залишилось десь 100 сторінок з 1 700, але мені вона дуже сподобалась, як описані характери, як описана психологія, як люди через страх або стадний інстинкт приймають те чи інше рішення! Тут як і в Щеглі йде прикрита від читачів брехня і хочеться пошвидше дочитати щоб дізнатись все-все!

Донна Тартт для мене дійсно майстер слова, хоча в кінці вже майже постійно йдуть діалоги, описів мало

Margaruta, Irysya та Читачка подобається це.
  11. Lucky

Lucky Книголюб

Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    994
    Книга ухх!

Люди, які мають необмежені фінансові можливості мали б бути щасливими, але по цій книзі кожен з п’яти студентів маленької групи грецької міфології був нещасливим.

Чому Генрі покінчив життя самогубством для мене загадка. Можу підозрювати, що через скуку. Маючи гроші, дівчину, перспективи… Він сам говорив, що після першого вбивства відчув прилив сил, світ заграв новими фарбами. Постійно придумуючи щось, вакханалії в лісі, покупку сараю щоб було де почитати в тиші. Його маніпуляціям було тісно в його голові, він хотів чогось, але чого? Він вже все спробував на світі, і все було не цікаво.

Джуліан. Йому не потрібні були гроші, він працював в коледжі за 1 дол в рік і ставив коледжу свої умови. Чимось схожий на Трампа, який також працює за 1 долар або на Ілона Маска, який особисто брав участь по спасінню дітей в Тайланді і тут же колонізував Марс. Джуліан хотів залишити по собі слід, хай буде 6 студентів, але щоб вони були унікальні, талановиті або наслідний принц, а він буде величним наставником, як Арістотель.

Сподобалось і кінцівці, як авторка розповідає про другорядних героїв, як у них склалось життя в майбутньому)

Читачка подобається це.
  12. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    та ні, людині завжди має чогось бракувати, інакше вона з жиру біситься ))

Да! Але мені ця книга сподобалась більше, ніж Щиголь.

Margaruta та Lucky подобається це.
  13. Lucky

Lucky Книголюб

Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    994
    ура, в неї є ще одна книга - Маленький друг! Виходить що 1 раз на 10 років приблизно у неї виходить книга.

Донна Тартт - сучасна американська письменниця та авторка романів «Таємна історія» (1992), «Маленький друг» (2002), «Щиголь» (2013). У 2003 році Тартт отримала літературну премію WH Smith Literary Award за роман «Маленький друг» і Пулітцерівську премію за роман «Щиголь» в 2014році. Донна Тартт ввійшла до списку Time 100: 100 найвпливовіших людей 2014 року http://time.com/70819/donna-tartt-2014-time-100/

Марі клер також про цю книгу https://marieclaire.ua/obshhestvo/ne-tajnaya-tajnaya-istoriya-donny-tartt/

ексмо https://eksmo.ru/interview/10-tsitat-iz-knig-donny-tartt-ID9074347/

14. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.983
    Симпатії:
    4.558
    Стать:
    Жіноча
    Відгук Читачки практично один в один з моїми відчуттями. Наталю, a:ссс22:))
    Книга не відпускала мене всі ці дні. І ніби чудив той Банні на повну, і сам винен, а потім приходить усвідомлення, що я ж фактично виправдовую вбивство... Думаю, як і головні герої. В процесі ж виявляється, що вони не такі вже й пухнасті, тоді взагалі ловишся за голову. Бо якщо поставити себе на місце Річарда, не факт, що вчинив би інакше :ссс27:
    Дуже неоднозначно. І життєво. І зачіпає, бо здається, що ти нічим не кращий, що дуже страшно. Хоча можливо, поганці в таких концентраціях на таких малих площах не можуть існувати, тому надія є)

15. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.983
    Симпатії:
    4.558
    Стать:
    Жіноча
    Про оплату навчання в 30 тис доларів - я зрозуміла, що більшу частину платили за нього, як стипендію, а батьки давали лиш дещицю

16. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.983
    Симпатії:
    4.558
    Стать:
    Жіноча
    Вчинок Генрі для мене теж загадка) на 1 погляд, він вчинив благородно, так би мовити, одним махом розрубав Гордіїв вузол. Але ж очевидно, що йому не притаманна така жертовність... Совість замучила? Теж ні(( може й справді нудьга?

17. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.983
    Симпатії:
    4.558
    Стать:
    Жіноча
    І Банні такий персонаж теж з загогулинами) надіюсь, хтось почне читати і можна буде нарешті обговорити))

18. Margaruta

Margaruta Книгофан

Повідомлення:
    2.439
    Симпатії:
    6.374
    Стать:
    Жіноча
    Фантастична книга. Ніби простий незамисловатий сюжет, але так написано круто. Донна Тарт - моє відкриття року!
    Я десь 70% вже прочитала, тому поки нічого не коментую.

Irysya подобається це.
  19. Margaruta

Margaruta Книгофан

Повідомлення:
    2.439
    Симпатії:
    6.374
    Стать:
    Жіноча
    Прочитала. Геніально!!! Манера написання дуже мені імпонує. І кінцівка, така життєва, нічим не прикрашена. І герої всі мені подобалися, просто такі дикі обставини, так все завертілося.
    Мене єдине цікавить, для чого Генрі в щоденнику писав про вбивство, це геть не обдуманий і не притаманний йому вчинок.
    Після прочитання мені захотілося жити на повну, відключити цей клятий автопілот, на якому інколи проживаєш всі дні ((

Irysya подобається це.
  20. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.983
    Симпатії:
    4.558
    Стать:
    Жіноча
    А як тобі Банні?)) і що робити, от якби сам потрапив у таку дурну ситуацію? Йти зізнаватися? Тікати з того місця? Але ж усвідомлення і думки все одно підуть за тобою...

Поділитися цією сторінкою