Софія Андрухович "Фелікс Австрія"

Тема у розділі 'Сучасна українська література', створена користувачем Lucky, 28 січ 2015.

1. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.983
    Симпатії:
    4.558
    Стать:
    Жіноча
    Я так свій повний відгук і не написала, думала може після зустрічі все якось краще оформиться в голові. Але виявилося, що зустрічі не треба. Достатньо чудових надихаючих відгуків дівчат.
    Стефа не є для мене бідосьою, жертвою. Вона бачила в такому служінні свою вдячність сім'ї, і реалізацію себе як особистості, бо просто не розуміла як жити інакше. Звичайно, що в цьому винне і оточення. Але вважаю, що ця Стефина гіпертрофована опіка і жертовність мала спонукати доктора трохи активніше шукати вихід. Хоча йому (а потім і Аделі) було так добре, нащо щось міняти... А Стефа жила в атмосфері любові-ненависті до Аделі, для мене вони наче близнючки, лиш не по крові, а вимушено. А яка половинка добровільно лишить свою половинку?
    мені хочеться думати, що людина в такій ситуації має шукати вихід, не давати себе під ноги. Але я розумію що навіть в наш час (не говорячи про той, коли становище жінки було далеко не таким) є такі пасивні люди щодо своєї долі, які закрились в своїй шкаралупі і все, ніякі внутрішні чинники не можуть спонукати їх до дії, вийти з цієї своєрідної зони "комфорту" навпаки, які би жахливі умови існування вони не провадили. Тут треба якого чарівного пенделя - зовнішнього.

А Аделя цікава) Але! Ми ж майже цілу книжку бачимо її очима Стефки. тієї, що любила-ненавиділа її більше за все на світі, що хотіла мати її тата, його любов, її любов, її життя. А оскільки Стефа узурпувала готування, прибирання і т.д., то Аделя навіть туди і не пхалася, бо все одно та би її не впустила у своє "царство-господарство", де вона незамінна і практично ідеальна. ну то навіщо й пробувати? От їхня остання розмова перед пожежею розкриває мені Аделю зовсім з іншого боку. Не така вже вона й егоїстична і погана. просто залюблене єдине дівчисько в багатій сімї, яка є копією дружини, яку лікар до смерті кохав. Справді, ну як у таких умовах лишитись нерозбалуваною?)

В нас спільне враження з Маринкою про кінець книжки. От скільки писати-писати, про землі Австро-Угорщини пару сторінок беліберди, описи їжі безрозмірні, а потім ляп... моя мама завжди говорила, що не любить російське кіно, бо там зажди закінчення таке типу: догадайся сам))) от тут вийшло аналогічно. Але мені хочеться думати, що Стефа таки поїде з Велвеле, зможе вирватись з цього зачарованого кола і буде щаслива!
    Моя оцінка теж 6. бо хоча кінцівка обірвана, але сюжет цікавий, ну і наш рідний Станіслав тієї епохи просто чарівний)

Margaruta, Ms. Blackie, Soulless та 4 іншим подобається це.
  2. Nadushka

Nadushka Книгофан

Повідомлення:
    2.528
    Симпатії:
    7.996
    Стать:
    Жіноча
    У зв'язку із завтрашньою зустрічю вирішила написати, так би мовити, "віддалeний" відгук на книгу. І ніби пройшло нe багато часу після прочитання, якихось 1.5 місяця, алe я вжe ні дeталeй, ні сюжeту толком пригадати нe можу( Єдинe, що пам'ятаю цe сво'і eмоці'і на описи Станіславова akrasota Я дужe люблю нашe місто, хоч воно мeні і нe ріднe. Бо ранішe я жила в місті, якe було нe набагато старшe за мeнe, відповідно всі будинки були кінця радянських часів, нічого історичного. Тому я була в захваті від того, що можна йти по місту і бачити будинки які стояли тут і сто років тому, уявляти хто в них жив, усвідомлювати, що кілька разів змінювались кра'іни, а вони і досі стоять. Я завжди була нeбайдужа до архітeктури, мабуть далось в знаки моє нeрeалізованe дитячe бажання стати архітeктором))) Тож ця книга в цьому плані стала чудовим доповнeнням для моє'і уяви. Ну і, звичайно, сумно стає якщо порівняти ситуацію в місті і його вигляд сьогодні і 16 років тому. Я нe проти новобудов, алe нe за рахунок історично'і частини міста!

Margaruta, Ms. Blackie, Soulless та 6 іншим подобається це.
  3. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.983
    Симпатії:
    4.558
    Стать:
    Жіноча
    Знаєте, спочатку я була переконана, що всі живі-здорові. А от тепер думаю, може то під словами "То ось чому мені тепер так легко. Пташка вилетіла зі своєї клітки. Камінь упав з душі" мається на увазі, не те, що ілюзія розвіялася, а те, що Стефа загинула :bbb91: А у вас яка думка?

Margaruta, Soulless та milka подобається це.
  4. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.480
    Симпатії:
    9.840
    Стать:
    Жіноча
    Ні, я таки думаю,що не загинула. Було ж сказано,що їх вже зайшли рятувати. Тож я думаю,що врятували і вони так і продовжили далі жити і нічого не змінилося

Soulless та Irysya подобається це.
  5. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Я подумала, що загинули, типу відле їли у вічність, навіть не розглянула варіанту про порятунок, бо надто пафосно написано, як про смерть, а не життя

Margaruta, Soulless, milka та ще 1-му подобається це.
  6. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.983
    Симпатії:
    4.558
    Стать:
    Жіноча
    Ну в Аделі серце билось...

Soulless подобається це.
  7. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Але на них впала стеля, "розжарене пекло", я направду здивована, що хтось вважає, що вони виживуть, там такий відсоток опіків, що і в наш час навряд врятують, хіба би Аделю, але сумніваюсь, враження, що автор її спєцом перед кінцівкою завагітніла, щоб ше ефектніше вбити, і стеля ця скляна саме для цього і була в салоні)

Margaruta, Лямонка, Soulless та 3 іншим подобається це.
  8. milka

milka Книгофан

Повідомлення:
    2.844
    Симпатії:
    7.501
    Стать:
    Жіноча
    От я теж спочатку так подумала,про ту стелю, яка завалилась біля голови Аделі, що вони вмерли і насправді останні речення звучали мені теж як про якийсь кінець всього... але в мене жевріла надія, згадуючи про рятувальників на підході. Тому й питала вашої думки)) але з такою мутною кінцівкою ми всі можемо собі нафантазувати свій варіант розвитку подій)))

Margaruta, Irysya та Soulless подобається це.
  9. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.480
    Симпатії:
    9.840
    Стать:
    Жіноча
    Я щось про стелю не зауважила,а ось рятувальників запам'ятала. Хоча так, смерть може була б і логічніше.

Soulless подобається це.
  10. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    На них всіх впала стеля і на рятівників і жінка та кам'яна, і Стефа каже що спокійна бо годинник з яким мали поховати доктора тепер у неї- і далі пташка- я це сприйняла, що вона з ним помре... Але перед тим описується, що весь будинок вже горить і валить, і лиш фелікс міг пробратись крізь те все

Margaruta, Soulless та Meri Poppins подобається це.
  11. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.480
    Симпатії:
    9.840
    Стать:
    Жіноча
    Хоч бери і кінцівку перечитуй)))

Soulless подобається це.
  12. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Для мене те все, що вона шептала Аделі- що типу пожежники їдуть- було як самозаспокоєння, ніхто б не їхав, якщо справді пожежа отак за секунди розгорілась... Мене дивувало чого Стефа до дверей Аделю не тягла, не робила спроб тікати, вона ж досить чьотка була, не з тих що свідомість втрачають?

Margaruta, Irysya, Soulless та ще 1-му подобається це.
  13. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.480
    Симпатії:
    9.840
    Стать:
    Жіноча
    Може авторці просто треба було їх вбити,щоб книгу закінчити))))

Irysya та Soulless подобається це.
  14. Soulless

Soulless Книголюб

Повідомлення:
    882
    Симпатії:
    2.979
    Стать:
    Жіноча
    Я за хеппі-енд)))
    a:ссс35:

Meri Poppins та Irysya подобається це.
  15. milka

milka Книгофан

Повідомлення:
    2.844
    Симпатії:
    7.501
    Стать:
    Жіноча
    Я теж думала перечитати кінцівку, але зараз дьорнуло мене залізти у вікіпедію, у знайшла міні-опис останнього розділу, по ходу вони живі, получається?

Meri Poppins, Soulless та Irysya подобається це.
  16. milka

milka Книгофан

Повідомлення:
    2.844
    Симпатії:
    7.501
    Стать:
    Жіноча
    Ms. Blackie, Лямонка, Meri Poppins та ще 1-му подобається це.
  17. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.983
    Симпатії:
    4.558
    Стать:
    Жіноча
    Треба перечитати кінцівку)))

Soulless подобається це.
  18. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Та перечитайте

Soulless подобається це.
  19. milka

milka Книгофан

Повідомлення:
    2.844
    Симпатії:
    7.501
    Стать:
    Жіноча
    Софія Андрухович ― донька письменника і дружина письменника. Як перекладачка ― доклалася до перекладу «Гаррі Поттер та келих вогню» (ГП мене переслідує))

Ms. Blackie та Soulless подобається це.
  20. Лямонка

Лямонка Книголюб

Повідомлення:
    298
    Симпатії:
    1.358
    Стать:
    Жіноча
    Я сьогодні якраз дочитала. Там дійсно якось все не зрозуміло, і допомога їхала з 3рятувальних станцій, і оце що Фелікс пробрався, я думала може якось їх врятує, але ні.. потім впала статуя і стеля я так зрозуміла що мало того що впала, вона ж з вітражів, то мабуть від температури вона плавилась.
    Про поїздку з Велевеле то вона думала і до того як Аделя зайшла до неї в кімнату, перед пожежою, ще точно не знаючи чи Іванка померла

Я думаю що Аделю врятували, а Стефу не вдалося.

Irysya, Meri Poppins та Lady Chatterley подобається це.

Поділитися цією сторінкою