Роздуми на тему позитивного виховання дітей

Тема у розділі 'Виховання', створена користувачем Lady Chatterley, 16 бер 2015.

1. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Давайте в цій темі ділитись якимись своїми цінними думками, статтями та будь якою інформацією про позитивне виховання, втіленні його в життя, позитивах та "підводному камінні", і головне, що мені б хотілось дискусій та дебатів в темі:)

Stacey та Meri Poppins подобається це.
  2. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    І одразу копіюю статтю зі Снобу, яка мене зараз дуже "зачіпає" і є актуальною, от дійсно оця "РИГІДНА ПОВЕДІНКА", ну чому ми так любимо з дня в день робити те, що не діє, і це не тільки в плані виховання дітей?!:ссс18::ссс10:

Mandarunka, Irysya, Seledo4ka та ще 1-му подобається це.
  3. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Я, от теж деколи зловживаю, і кажу сину, щось типу- не будеш робити те то, не будеш мати і т.д., а треба ж казати навпаки, зроби і будеш багатим, знаменитим, щасливим, будеш мати кльову машину, а то як заведена- "двірник-вантажник", і навіть, якщо не кажу, а в думках крутись, я навіть часом позитивну альтернативу сама не можу придумати:(((((((

Seledo4ka подобається це.
  4. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.480
    Симпатії:
    9.840
    Стать:
    Жіноча
    Нда, я таким постійно злобживаю :ссс18:

Seledo4ka подобається це.
  5. Seledo4ka

Seledo4ka Книголюб

Повідомлення:
    398
    Симпатії:
    642
    Стать:
    Жіноча
    ну цікава стаття, нічо нового, мабуть в кожній сім*ї є щось подібне. я завжди намагаюсь уникати таких ситуацій, ну може тому що чітко даю собі в цьому отчет, що якщо не спрацювало раз, другий значить треба міняти тактику. але думаю в мєлочах по відношеню до дитини і в мене таке є, ну щось типу "Скільки тобі разів можна казати не роби так-то і так-то".

Meri Poppins подобається це.
  6. Stacey

Stacey Книгоман

Повідомлення:
    3.289
    Симпатії:
    9.092
    На рахунок "скільки разів я тобі повторяла" )))

Мені прям мову відняло, був такий прикол:

Я малу питаю: "Катя, ну сколько раз тебе надо повторить чтоб ты поняла?", мала дала чітку відповідь: "19". Звідки вона взяла цю цифру, поняття не маю.

Ой та по дрібницях, це дуууже важко! Виховую себе, я щиро хочу себе перевиховати, але важко поки (((

Mandarunka, Seledo4ka та Meri Poppins подобається це.
  7. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.480
    Симпатії:
    9.840
    Стать:
    Жіноча
    Я теж себе разом з сином виховую. І в певних питаннях вже змінилась. Все більше намагаюсь позбуватись нав'язливоі ідеі ідеальноі дитини. Я завжди була дуже дуже чемна і привильна донечка, і це не хочучи нав'язую сину(чоловік такий самий). А маючи досить активного хлопчика намагаємось викорінювати зі своєі голови поняття "слухняна дитина"

Останнє редагування: 12 лип 2015
    Mandarunka, Lady Chatterley, Seledo4ka та ще 1-му подобається це.
  8. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Блін, відмовилась почитати сину на ніч, бо він розвів не реальний срач в своїй кімнаті, a його пів дня просила хоч під стіни порозгрібати трохи, щоб пройти можна- не послухав, то я сказала що мені не приємно в його кімнаті бути і читати, прибере завтра-почитаю завтра....

І от, відразу всесвіт вчить мене...

Что в нашем обществе принято считать отвержением? Когда ребенка "забыли" в роддоме? Когда ребенку говорят "Ты плохой"? Да, безусловно. А как называется послание, содержащее в себе условное принятие?... "получишь пятерку - пойдем в зоопарк" или "уберешь в комнате - потом поцелую", или"будешьплохо себя вести - я не буду с тобой разговаривать"..., и т.д.

Что родитель на самом деле хочет сообщить ребенку такими посланиями? Вероятно, в картине мира родителя – это стратегия воспитания, основанная на принципах мотивации и «выращивания» успешного человека. Я вас разочарую. Это самое настоящее отвержение, только замаскированное под «поведение из лучших побуждений». Условное принятие – «Я люблю тебя при условии…» - есть основой для формирования у ребенка так называемого драйверного поведения, когда для того, чтобы «заслужить» любовь он должен отказаться от себя настоящего, потому как его настоящего отвергают. Его не готовы видеть медленным, делающим ошибки, проявляющим чувства, заботящимся о своих интересах, пребывающем в состоянии покоя. И, как следствие, формируют по отношению к ребенку условную «окейность»:

1. «Я принимаю тебя, если ты за мной везде успеваешь и двигаешься в моем темпе. Я отвергаю тебя, когда ты двигаешься в своем темпе. Я не способен разрешить тебе двигаться в твоем темпе, потому как мне никогда не разрешали двигаться в моем темпе»; (Драйвер «Спеши»);
    2. «Я принимаю тебя, когда ты сам справляешься со своими чувствами и не заставляешь меня их контейнировать. Я отвергаю тебя, когда ты чувствуешь те чувства, которые я не способен принять и переварить, которые меня разрушают. Я не способен разрешить тебе быть собой, потому как я не знаю, как это – быть собой» (Драйвер «Будь сильным»);
    3. «Я принимаю тебя, когда ты учитываешь мои потребности и мои интересы. Я отвергаю твои потребности и твои интересы. Я не способен разрешить тебе быть важным для самого себя и для меня, потому как я не знаю, как это – быть важным для себя самого и для других» (Драйвер «Радуй других»);
    4. «Я принимаю тебя, когда ты делаешь все лучше других, когда результаты твоей работы кажутся мне идеальными, я отвергаю любые другие категории результата, не близки к идеальным в моей картине мира. Я не способен разрешить тебе делать ошибки, потому как в моем опыте нет такой роскоши – разрешать себе делать ошибки» (Драйвер «Будь совершенным»);
    5. «Я принимаю тебя, когда ты что-то делаешь. Я отвергаю тебя в состоянии бездействия. Меня не интересует результат, я не способен разрешить тебе бездействовать, потому как я не выдерживаю контакт с собой и не знаю, как справиться с тревогой в состоянии бездействия» (Драйвер «Старайся»).
    Я предполагаю, чтобы быть способным принять аутентичность своего ребенка, непременно нужно разрешить себе быть собой, справиться со своими внутренними запретами и посланиями, мешающими чувствовать себя важным, нужным, достаточно хорошим, чтобы получать любовь и принятие. Без такой работы над собой, в моем представлении, ваш ребенок обречен чувствовать себя отверженным и ему придется здорово потрудиться, чтобы получить такую необходимую ему Вашу любовь.

Mandarunka та Meri Poppins подобається це.
  9. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    І, що?! типу казати, поки не прибиреш- гуляти не підемо- не можна?!
    А, поки не з'їж суп- десерт не дам!? Ніби не персоналізовано?! :bbb90:

Може типу, я чекаю поки ти прибиреш і підемо?! :bbb91:

10. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.480
    Симпатії:
    9.840
    Стать:
    Жіноча
    Аня, я так би цілий день чекала, а під вечір почула пішли гуляти)))) Тому завжди казала, поки не прибиреш не зможемо піти гуляти і треба це зробити зараз, тому що потім гуляти буде пізно.

А взагалі, мені дуже тяжко останній тиждень з Тімою розмовляти. В нас за цей тиждень стільки було сварок. Він нестерпний з садка приходить і в мене нерви здають. О то вже я купу помилок наробила за цей тиждень?(((((( А то є якась краза 4 -х років?

11. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Маріша, вони ростуть, то вже кризи весь час, от бачиш, я вже місця собі не знаходжу, все щось шукаю, що почитати. Вони стають пацанами, відвойовують собі простір, більше свободи, я теж так багато сварюсь з Олегом, і сумління мучить, але мені легшає, коли в моменти "просвітління" обнімаю його і розказую що мене ці сварення так замучили і я його, засранця малого дуже люблю. Ще після цієї останньо книги Лата, що я читала, почала фантазувати:)))) і злюсь менше, типу-прибери- бо інопланетяне прилетять і іграшки заберуть- він- не правда, я - звичайно, я жартую, я зараз вибухну від люті, розлізусь на міліон шматочків, кортше щось таке виплітаю і він починає сміятись, трохи щось робить, бо оці алгоритми по Кволс уже не працюють взагалі:))))

12. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.480
    Симпатії:
    9.840
    Стать:
    Жіноча
    Ой, Аня не працюють, але я ще на них надіялась. В нас після таких сварок взаємні сльози. Що я, що малий дуже багато собі дозволили неприпустимого останнім часом. Короче, то все нерви, гармони. Але миримося і я все роз'яснюю. Зараз чоловік на тиждень відпустку взяв, то в нас така благодать. Це накористь нам всім.

13. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    А в мене навпаки малий позавчора мав від тата підсрачника вже:( На безобідне, іди вдягай піжаму, йому дах зірвало- почав двері копати, кричати... ну але вони потім поговорили, повибачались один одному..
    Мені навпаки самій з ним простіше, маніпулюю трохи жіночими штучками, а з чоловікои зразу бородьба за владу в хаті...

14. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.480
    Симпатії:
    9.840
    Стать:
    Жіноча
    Та в них теж буває боротьба за владу, але чоловік для нього авторітетніше, а маму можна повикористовувати , в хорошому сенсі. А легше нам тому, що маю підозру Тімі хочеться море уваги, особливо вечером після садка, а я вечорами вже більше змічуюсь. А так ми цю увагу разом можемо розділити.

15. Nadushka

Nadushka Книгофан

Повідомлення:
    2.528
    Симпатії:
    7.996
    Стать:
    Жіноча
    Грін би це так сформулював: чим швидше ти прибиреш, тим швидше ми підемо гуляти і все в такому роді. Мені здається це власне і є мотивація, а не- прибери бо не підем гуляти.
    Моєму Вові всього 2 роки, але ми вже теж дожили до першої кризи- він тепер все заперечує :ссс38: З Діаною у мене такого не було, чи то просто я починаю аж тепер суттєво відчувати різницю виховання хлопчиків і дівчат :bbb91: Треба теж Лата прочитати.
    До речі, Аня, давно хотіла тебе запитати, ти на даному етапі вічуваєш цю різницю в вихованні між хлопчиком і дівчинкою? Бо мене за неї почали питати як тільки я малого народила)))

16. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Надя, я відчуваю різницю з першої хвилини, як Юлечка без викаблучувань зразу взялась до ціці, так Олег почав коні показувати. Юля в свої 4 місяці спить краще, як Олег в 2 роки, Юля любить пісеньки, я з нею в її 4 місяці вже більше пісень вивчила, як з Олегом в його 5 майже років, Юля, як бачитьщось нове, вже бере в ручки, буде це вивчати з всіх боків, може так займатись до 20 хв, в Олега ж до 2,5 все було на пару секунд, поверхневий огляд і рьови... Але мій Олег- то не показник, то Олег axixi

Стосовно Лата, то там дууууже мало порад для мацьоп, все з шкільного віку краще, все що було по малих, я закину згодом, там пару абзаців, і дещо я вже кинула.
    Вам ще К.Кволс нормально має йти, якраз тільки іі прийоми мають починати діяти, я без тої переорієнтації здуріла б з малим, чесно:)

Останнє редагування: 27 жов 2015
  17. Pr. Mcgonagall

Pr. Mcgonagall Книгофан

Повідомлення:
    2.288
    Симпатії:
    7.418
    Стать:
    Жіноча
    А я зі своїм не можу ні договоритись ні сваркою добитись

18. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Скільки дитині? Які методи, маю на увазі літературні використовуєте?axixi

19. Pr. Mcgonagall

Pr. Mcgonagall Книгофан

Повідомлення:
    2.288
    Симпатії:
    7.418
    Стать:
    Жіноча
    Майже 2,4. В мене не получається застосовувати якісь методи. Дома він ще півбідово поводиться а на вулиці падає в істериці і ні прохання, ні відволікання ні сварка не помагає його підняти. Сьогодні мене довів до того що я йшла по вулиці і плакала. Перехожі мені намагаються вже допомогти - погрожують що заберуть з собою то його і то не лякає.

20. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Це нормально, я теж постійно плакала, поки не пройшла тренінг по переорієнтації, істерики, то був коньок мого малого, він до втрати свідомості і блювання доходив:) Криком, биттям, погрозами і шантажем ут однозначно не допоможеш. Раджу йти на Мі - ми там море інфо. виклали, ну і вчитись, вчитись, вчитись... Щоб потім не шкодуватм

Pr. Mcgonagall та Nadushka подобається це.

Поділитися цією сторінкою