"Пианист. Варшавские дневники 1939-1945" Владислав Шпильман

Тема у розділі 'Біографії та автобіографії', створена користувачем Nadushka, 30 кві 2017.

 1. Nadushka

  Nadushka Книгофан

  Повідомлення:
  2.528
  Симпатії:
  7.996
  Стать:
  Жіноча
  [​IMG]
  Это воспоминания известного польского музыканта и композитора Владислава Шпильмана о годах жизни в оккупированной немцами Варшаве с 1939 по 1945 год. В качестве приложения к книге опубликованы отрывки из военных записок капитана вермахта Вильма Хозенфельда, спасшего В. Шпильмана в разрушенной Варшаве.
  Воспоминания В. Шпильмана написаны сразу после войны и изданы в Польше в 1946 году под названием "Гибель города" в литературной обработке Ежи Вальдорффа. В 1998 году второе издание книги под названием "Пианист" вышло в Германии, на следующий год - в США, и с тех пор она была переведена на восемь языков. Не только в Польше, но и во всем мире - от Испании до Японии - она вызвала лавину откликов и попала в список бестселлеров "The Economist", "The Guardian", "The Sunday Times" и др. Газета "Los Angeles Times" в 1999 году присудила ей титул лучшей книги года в категории "литература факта".
  Известный кинорежиссер Роман Полански снял фильм по книге "Пианист", как ранее это хотел сделать Анджей Вайда. К сожалению, действительность гораздо страшнее любого фильма. Это сразу заметит читатель книги. В книге нет заданных идей и национальных стереотипов, лишь люди - немцы, украинцы, поляки или литовцы и их поступки. В. Шпильмана сначала спас еврейский полицейский, сгонявший обитателей гетто для отправки в Треблинку, потом полька Хелена Левицкая и, наконец, капитан вермахта Вильм Хозенфельд. Навсегда врезаются в память не сами сцены расправ и транспорты в Треблинку, но, главным образом, живые лица участников трагедии, намеченные иногда двумя-тремя штрихами, детали быта, подробности человеческих отношений. Газета "The Independent On Sunday" (от 28.03.99) написала, что иногда за всю свою жизнь не узнаешь столько о человеческой природе, сколько из этой тонкой книжки.
  В 2002 году фильм по книге "Пианист" был удостоен "Золотой пальмовой ветви" - высшей награды 55 Каннского Международного фестиваля. В 2003-м - трех "Оскаров" за лучшие режиссуру (Роман Полански), сценарий (Рональд Нарвуд) и мужскую роль (Адриен Броди).​
   
  Auroraten, Stacey, Meri Poppins та 3 іншим подобається це.
 2. Nadushka

  Nadushka Книгофан

  Повідомлення:
  2.528
  Симпатії:
  7.996
  Стать:
  Жіноча
  Чергова книга про війну на реальних подіях. Викладу кілька цитат, бо писати відгук не можу- думки розбігаються.
  Це вже не перша книга на реальних подіях того часу в якій мені зустрічаються згадки такого плану про участь українців у другій світовій війні.
   
  Lady Chatterley, Auroraten та Ms. Blackie подобається це.
 3. Ms. Blackie

  Ms. Blackie Книгофан

  Повідомлення:
  1.438
  Симпатії:
  4.716
  Стать:
  Жіноча
  Мені кіно дуже рекомендували, але я краще книжку прочитаю.
  Боляче бачити, ЩО пишуть про українців :( Так все описують ніби Україна на боці Німеччини воювала :( Звідки це?!

  Перша книга - це напевно "Список Шиндлера"?
   
 4. Nadushka

  Nadushka Книгофан

  Повідомлення:
  2.528
  Симпатії:
  7.996
  Стать:
  Жіноча
  Так, ти права. Саме в "Списку Шиндлера" вперше з цим зіткнулась, коли описували, що охоронцями в трудовому таборі в Плашуві були українці.
   
  Auroraten та Ms. Blackie подобається це.
 5. ariannagres

  ariannagres Книгофан

  Повідомлення:
  1.308
  Симпатії:
  4.530
  Стать:
  Жіноча
  Я теж прочитала цю книгу недавно.Мене вразила.

  І думаю,що украінці могли там бути.То ж давали завдання і відправляли.А що було робити?Та й мало хто в той час розбирався,хто правий,а хто ні.
   
  Auroraten, Stacey, Ms. Blackie та 2 іншим подобається це.
 6. Ms. Blackie

  Ms. Blackie Книгофан

  Повідомлення:
  1.438
  Симпатії:
  4.716
  Стать:
  Жіноча
  Прочитала. Під враженням...
  Дійсно, важко писати відгук по цій книжці, враховуючи що вона не видумка письменника, а автобіографічна розповідь про пережитий жах - про важкі втрати, про страшні речі, що відбувалися просто на очах - коли навіть дітей вбивали за просто так (а від сцени в роддомі аж кров стине - ЯК люди можуть дійти до такого скотського стану???), про постійне очікування смерті - як тут не згадати "Ожидание смерти хуже самой смерти"... Пережити все це і не зійти з розуму - це вже подвиг.
  Якщо порівняти зі Списком Шиндлера, то Піаніст мені сподобався набагато більше.
   
  Meri Poppins, Auroraten, Stacey та ще 1-му подобається це.
 7. Meri Poppins

  Meri Poppins Книгоман

  Повідомлення:
  3.480
  Симпатії:
  9.840
  Стать:
  Жіноча
  Прочитала місяць назад ,а бачу так і не відписалась(((
  Я трошки вже прочитала книжок з такою тематикою, тому знала про що буду читати,відповідно здивування не було. Але однозначно книжка в ряді кращих про Другу світову і геноцид євреїв. А враховуючи,що це на реальних подіях,то ще багато плюсів до книги.
  Звичайно ,читати,а ще більши дійсно усвідомити,що такі події,знущання були, що це не вигадка для залякування,а реальні події нашого минулого, важко і від такого холонить кров. Але таке читати потрібно і про таке повинні знати всі. Можливо тоді менше буде повторів подібного у майбутньому.

  Мені також було не приємно читати про українців, але що поробиш , таке було. Існували українські есесівці, як наприклад українська дивізія СС "Галичина". Війна то така справа, з обох сторін знайдуться герої і покидьки.
   
  Nadushka, ariannagres, Читачка та 2 іншим подобається це.
 8. Lady Chatterley

  Lady Chatterley Книгоман

  Повідомлення:
  4.174
  Симпатії:
  13.558
  Стать:
  Жіноча
  Дівчата, в танго смерті теж таке, там всі всіх катували, якось я думала, зо всі були проти німців, а то навпаки всі старалимь вбтти брата і вислужитись перед німцем:(((((
   
  Nadushka та Meri Poppins подобається це.

Поділитися цією сторінкою