Ліна Костенко "Берестечко"

Тема у розділі 'Українська література', створена користувачем Soulless, 19 кві 2017.

1. Soulless

Soulless Книголюб

Повідомлення:
    882
    Симпатії:
    2.979
    Стать:
    Жіноча
    Ліна Костенко "Берестечко"

Історичний роман Ліни Костенко "Берестечко" - це книга про одну з найбільших трагедій української історії - битву під Берестечком. Написана ще в 1966-67 роках, вона згодом не раз дописувалась на всіх етапах наступних українських трагедій ХХ століття - і після поразки 60-х, і в безвиході 70-х, і в безвиході 70-х, і в оманливих пастках 80-х.
    Протягом цього часу з конкретної поразки під конкретним Берестечком тема цього роману переростала у філософію поразки взагалі, в розуміння, що "поразка - це наука, ніяка перемога так не вчить", а відтак і в необхідність перемоги над поразкою.
    Перемога над поразкою - основний філософський і психологічний код цього твору.
    Художнє оформлення Сергія Якутовича творить разом з романом у віршах неповторний мистецький синтез, доповнений глибокою аналітикою - статтею Івана Дзюби про творчість Ліни Костенко та статтею Володимира Панченка про "Берестечко".​

шкаф, Meri Poppins, ariannagres та 3 іншим подобається це.
  2. Soulless

Soulless Книголюб

Повідомлення:
    882
    Симпатії:
    2.979
    Стать:
    Жіноча
    Спочатку я потрапила на виставу за цим твором, а потім взялася за книжку.
    Вона глибока за змістом і суттю і вишукана за формою. Тут цитата за цитатою. Деякі потрапляли мені на очі раніше, але всю їх суть зрозуміла тільки у контексті.
    Ця книга про минуле і сучасне. Настільки в мені відгукнулася, що не одразу змогла написати про це.

шкаф, Meri Poppins, Читачка та 3 іншим подобається це.
  3. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    Я все не полишаю надії, що колись прочитаю. Пробувала кілька разів - не люблю я поезію, ну от не йде. Так цитату прочитати - ок, але цілий твір - починаю відволікатися на перших сторінках. Хник...

Irysya, Soulless та Lady Chatterley подобається це.
  4. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Ага, круто, але страшно починати!)

Soulless подобається це.
  5. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    Ань, а чому страшно?

Soulless подобається це.
  6. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Ну через віршовану форму, плюс істричний контекст, соромно буде перед собою, що нудно, що не читається і т.д

Soulless та Читачка подобається це.
  7. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    ну, я, наприклад, геть безсоромна людина, яка просто зовсім холодно ставиться до поезії ))

Lady Chatterley подобається це.
  8. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.558
    Стать:
    Жіноча
    Та я теж, мене реально зачіпає 1% з 99%, моє улюблене хоку в темі Самотність в мережі:) але мені здається недоросла, непрониклась, може з віком?

Soulless подобається це.
  9. Soulless

Soulless Книголюб

Повідомлення:
    882
    Симпатії:
    2.979
    Стать:
    Жіноча
    Ну що я вам скажу, тут поезія не сприймається, як тільки поезія. Я читала і місцями забувала, що то поезія. Дуже подобається інтонація твору. Окремі слова великими літерами написані, по одному слову в рядку, різні віршовані форми, залежно від того, про що йдеться. Я дуже далека від поезії і зовсім не розбираюся в тонкощах.
    І ще плюс для нас, сантиментальних, тут є любовна лінія. Так що історичного контексту не варто боятися, я в історії теж не ахті.(

Irysya та ariannagres подобається це.
  10. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.983
    Симпатії:
    4.558
    Стать:
    Жіноча
    Я теж переважно на поетичних рядках відволікаюсь. Можливо оцей твір змінить моє ставлення до поезії в цілому? Варто спробувати

Soulless подобається це.

Поділитися цією сторінкою