Бодо Шефер і всі-всі-всі

Тема у розділі 'Виховання', створена користувачем Читачка, 1 сер 2016.

1. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    ну, якщо чесно, тут я проти. Особисто, звісно. Бо так можна дожитися до того, що дитина отримуватиме рахунок за борщ (а я вважаю, що такі справи мають бути симетричними).

це класно!

а я щойно з похресницею ж розмовляла. Так вийшло, що ми далі першої глави не пішли ще. Причому я своє завдання зробила smex ну реально якось я на роботі, вона насолоджується останніми днями канікул - то кіно з подружкою, то ще щось, та й басейн ніхто не скасовував.

І от щойно, розмовляємо, я кажу - Настю, а ти ж читала далі? А вона мені: "Тато сказав, що якщо я нічого не вчитиму в школі, то цю книжку можна не читати - не допоможе", то Настя побігла читати читання на канікули smexsmexsmexsmex

Auroraten, Gafijka, ludmilka-milka та 2 іншим подобається це.
  2. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    Що ви думаєте, мій цей задум якось не зайшов, але я ж уперта smex

Спочатку чому не знайшов.
    З Настей у нас колись був час, коли ми розмовляли по телефону ну майже щодня. Але зараз вона ж уже доросла, у неї вконтактики з подружками, така вся шняга. А ще вона досі не дуже гроші навіть розуміє. І от весь цей час у неї купа відмазок, чому не читала, а тому нам і обсудити так наче немає чого.

Взагалі-то, це одна з причин, чому ми її з собою до Грузії хочемо взяти. З нею зараз налагоджувати контакт складніше, і нам треба щось спільне, а не тільки поговорили - як у школі? (взагалі дебільне запитання, почуваюся цербером - а то роль батьків smex, тому його уникаю), або "які новини" - ну ніяких, бо новини - то для подружки Даші, а дорослі - то ж у неї окремий світ (хто не уникав світу дорослих у підлітковому віці? smex)

Отже, вирішила я, що я розумніша за підлітка smex Змовилася з батьками - їй зробили у Приватбанку дитячу картку, от я їй щойно закинула трохи грошенят - тут же! Настя мені зателефонувала, і скромно так подякувала - а я кажу: "Стій-но, подяка тут ні до чого, з тебе на суботу перша глава книги!" І вона з ентузіазмом навіть мені призначила час, коли в суботу ми з нею зідзвонюємося ))

Думаю, для короткої мотивації просто потроху їй щотижня закидатиму, в обмін на прочитання і обговорення глави (і далі з виконанням того, що там вичитаємо). В Грузії ще її подлубаю - у нас на то два тижні буде, з дня у день, щоб точно далі працювало то все. Головне - все-таки підібрати до неї мотивацію, а ніхто (ні батьки Насті, ні мої) поки що допомогти з цим не змогли, а мені бракне зв'язку з нею.

Margaruta, Irysya, Nadushka та 11 іншим подобається це.
  3. Stacey

Stacey Книгоман

Повідомлення:
    3.289
    Симпатії:
    9.092
    Ого!!! Ну ти молодчина!!!

Ms. Blackie подобається це.
  4. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.983
    Симпатії:
    4.558
    Стать:
    Жіноча
    Наталя, ти великий і хитрий молодець!))) Бажаю тобі успіху у справі і з нетерпінням чекатиму на подальші звіти. А скільки твоїй племінниці?
    Тепер потрібно ще самій прочитати і свою дитину направити на правильний шлях)

Ms. Blackie, Auroraten та Читачка подобається це.
  5. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    Насті ось 13 виповнилося.
    Наче глобально вже час, але от я два тижні тому побачила, що вона ще не дуже готова. Ну, пробуватиму. Принаймні вже зацікавленість побачила, треба не загубити

Ms. Blackie та Auroraten подобається це.
  6. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    Працює! smex1
    Настя моя відчула себе вже геть дорослою, отримала СМС про те, що гроші зайшли - пройняло її, йде в магазин по хліб - окремо платить готівкою, що мама дала, а карткою платить за фігню яку-небудь для себе і братика.

В суботу, поки я фантазувала про те, як от я її наберу, а вона не читала, вона подзвонила мені сама, все прочитала, ми поговорили, а у тій главі Мані просить Кіру подумати, чому вона хоче бути заможною. Кіра написала 10 бажань, я теж зробила свою домашку, кажу Насті - а ти чому хочеш бути заможною? Вона така: "Бо тоді все можна купити". Я кажу, що всього насправді не купиш, завжди доведеться обирати, що купити першим, їй розповідаю, що от я хочу машину, годинник, бла-бла. Настя: "Ти знаєш, у мене 21 квітня вже буде закордонний паспорт, тож я хочу кудись полетіти". Поки я швиденько думала, як тепер ми обговорюватимемо уроки географії і ті страни, які вони проходили, і обиратимемо, яка її цікавить найбільше, Настя каже: "Ти знаєш, мене чимось манить Париж". Я аж булькнула smexsmexsmexsmex

Ну, могла такого очікувати від більш дорослої романтичної баришні, яка мріє, як чоловік мрії її повезе в Париж і там їй освідчиться, але дівчині місяць тому 13 виповнилося - від неї очікувала бажання поїхати в Дісней-Ленд, або просто кудись на море, а її Париж манить!

Сказала Настя, що на наступну суботу читаємо обов'язково ще, а якщо вона встигне, прочитає дві глави.

Margaruta, Mandarunka, ludmilka-milka та 7 іншим подобається це.
  7. Mandarunka

Mandarunka Книгофан

Повідомлення:
    1.936
    Симпатії:
    5.233
    Стать:
    Жіноча
    Читачка, ти мега крута тітонькаa:ссс89:

Margaruta подобається це.
  8. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    Ну, я не просто тітка - я хрещена мати, у своєму розумінні. Тобто в церкву я дитину не водитиму, бо сама від бога далека, але що стосується життя - хочу їй дати скільки можу. Саме не мажорського, а корисного

Nadushka, Soulless, Irysya та 3 іншим подобається це.
  9. Mandarunka

Mandarunka Книгофан

Повідомлення:
    1.936
    Симпатії:
    5.233
    Стать:
    Жіноча
    це так мило, і правильно, і взагаліakrasota

Margaruta, Ms. Blackie, Soulless та ще 1-му подобається це.
  10. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.983
    Симпатії:
    4.558
    Стать:
    Жіноча
    Наталя, як ваші успіхи?
    Я влітку прочитала, корисно і пізнавально. Свою дитину ще не направила прочитати, з школою, хворобами, додатковими заняттями зараз вічно бракне часу.
    А сама теж далеко не пішла( бо одразу не виконала, а потім теж забулось/відклалось... треба наново читати

Auroraten та Ms. Blackie подобається це.
  11. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    Чесно кажучи, так собі. Ніяк, якщо нормально )) Я зрозуміла, що дуже важливо, щоби і родина, в якій ти живеш, то все робила і постійно проговорювала. А так ми що? Ну раз на тиждень можемо поговорити, а воно виходить так, що я тільки намагаюся їй пояснити щось, а в родині вона бачить інше. Наприклад, ситуація була, коли Настя бабусі сказала серйозно, що вона заробляє гроші, а бабуся скептично посміхнулася і відповіла: "О так, заробляєш, що там ти можеш заробити?" ajajajІ то не все ще, що я знаю, це випадково мені розповіли. І виходить, що я, знаходячись далеко, не можу якось впливати, на жаль.

Думок цих проте не полишаю, Настю проперло від подорожей, я їй закинула пару фоток красивих, тепер вона хоче туди, сподіваюсь, що діло скоріше піде, хоча не маю аж надто багато ілюзій.

Margaruta, Auroraten, Pr. Mcgonagall та 2 іншим подобається це.
  12. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.983
    Симпатії:
    4.558
    Стать:
    Жіноча
    Так, наша ментальність дуже неприємна штука, особливо оте старше покоління, яке ж усе знає. То я 2 дні в селі, і вже мені мозок винесли, що я роблю не так )

Auroraten, Ms. Blackie та Читачка подобається це.
  13. Margaruta

Margaruta Книгофан

Повідомлення:
    2.439
    Симпатії:
    6.374
    Стать:
    Жіноча
    Взагалі, наші люди дуже скептично відносяться до відкладень. Інколи, коли заходить про це мова, то тільки і чую: та що із наших зарплат можна відкласти, та ми і так на всьому економимо і т.д.
    @Читачка Наталя, ти як гуру фінансів у нас на форумі, порадь якусь літературу про правильні вкладення, інвестиції і т.д., щоб гроші працювали.

14. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    та прямо вже гуру )))

Книги Бодо Шефера - він же не тільки для дітей писав. Особисто мені найкориснішими здалися "Путь к финансовой независимости. Первый миллион", наступна за нею "Прорыв к финансовому успеху", класно зайшла "Деньги хорошо влияют на женщину".

Перечитала всі книги Роберта Кійосакі - єдине, що там багатенько води, як у багатьох американських авторів. Проте найкраще, що трапилося потім - книга його дружини Кім Кійосакі "Богатая женщина" - вона наочно показала, що не треба тільки робити так, як каже якийсь гуру, треба все зважувати і шукати свій шлях, бо от Роберт не надто добре писав про нерухомість, а Кім зробила багато грошей на ній.

Дуже класні книги у Володимира Савенка, от його раджу дуже. Класно те, що він до нас найбільш наближений (білорус), і те, що він описує, якось краще на наш досвід лягає. Але його, напевно, краще читати після всіх решти, бо у нього конкретні кроки розписані, ці кроки можуть здаватися трохи болючими та незрозумілими на перший погляд, а при цьому Шефер та Кійосакі підрівняють мізки, тоді Савенок сприймається краще )))

Насправді, тоді, 10 років тому, я перечитала просто купезну ккупу всього, але цих книжок більш ніж достатньо. Немає сенсу розбиратися, як працюють інструменти інвестування типу акції, цінні метали і такі всякі штуки, бо в Україні настільки все зарегульовано, і багато чого навіть немає. Читала тоді на форумах, що в Росії дівчата на ОМС (обезличенный металлический счет, не знаю, як то українською буде навіть) нормально заробили, а у нас такого немає.

Отже, як на мене, треба просто книги, що я вище називала, перечитати і опрацювати, а далі - суто дисципліна (тут я геть не чемпіон, хоча могла би бути взагалі в шоколаді вже. Якогось би пенделя... Тоді давно дуже допоміг марафон у "Клубі мільйонерів" на форумі, воно докупки якось усе склало, і не давало розслабитися). От якщо треба, щоб зрозуміти картину доходів та витрат, вести кілька місяців чесний облік - треба то робити. Причому не бачу сенсу в тому, щоб просто занотовувати у блокнотику. Зараз є купа програм, які потім крутезно показують аналіз ситуації, і стає видно, де можна витрачати менше, щоб мати гроші на відкладання. А без аналізу просто писати - гаяння часу.

Якось так поки що. Пригадаю ще щось - напишу.

Margaruta, Irysya та Nadushka подобається це.
  15. Nadushka

Nadushka Книгофан

Повідомлення:
    2.528
    Симпатії:
    7.996
    Стать:
    Жіноча
    Наталя так гарно все розписала. А я вчора якраз ці книги витягнула з шафи, хочу починати читати)))

Irysya, Читачка та ariannagres подобається це.
  16. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    А я от щойно подумала, що мені треба перечитати Шефера ("Путь к финансовой независимости. Первый миллион", "Прорыв к финансовому успеху"), взятися потім за Савенка (в такій послідовності класно те, що після Шефера можна братися до найголовнішого кроку - "відкладати на курку" стабільно 10%), а потім, поки читаєш Савенка та потроху робиш аналіз доходів-розходів, систематизувати підхід уже, а курка збирається. Де тільки дисципліни набратися... Воно ж як. Коли я за це все бралася, то ми якось скрутно жили з чоловіком, хоча заробляли знааааааачно вище середнього по місту, і на тому рівні будь-яка зміна дуже помітна, і воно мотивує класно. А зараз це вже не так помітно, і якось розслабон наздоганяє.

Nadushka та Margaruta подобається це.
  17. Margaruta

Margaruta Книгофан

Повідомлення:
    2.439
    Симпатії:
    6.374
    Стать:
    Жіноча
    Можеш конкректні порадити? Бо я просто пишу в зошит, Потім аналізую, по тижню, по місяцю, закладаю бюджет і т.д.

18. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    ну, так теж можна, але то ще час додатковий. А з програмами натискаєш на кнопку, і бачиш діаграму розходів. І виявиться, наприклад, що найбільше ти витрачаєш на бухло, а якщо не пити так багато, то будеш здоровішою і багатшою smex

я особисто ніжно люблю CashFly. Але востаннє нею користувалася дуже давно (ще й без допомоги чоловіка не змогла її нормально встановити, а закачала фігню з вірусом smexsmex), але, можливо, зараз є кращі, а то навіть з функцією поєднання кількох акаунтів в домогосподарстві, щоб ще чоловіка примусити то робити ))

Насправді, Ексель з парою простих формул то зробить легко теж. Коли твоя справа - тільки регулярно і чесно все вносити, а воно само все порахує і покаже.

ЗІ: пригадалося, як під час того марафону 10 років тому з дівчатами прийшли до думки, що треба обов'язково вводити статтю розходів ФЗГД - фиг знает, где делось smexsmexsmex

Nadushka, Mandarunka, Pr. Mcgonagall та 2 іншим подобається це.
  19. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.547
    Симпатії:
    7.772
    Стать:
    Жіноча
    Цікаво, чи спрацює посилання?

Швиденько накидала файлик - на другій вкладці, яка називається "Січень", вносимо щодня суми, витрачені на певні статті (1-2-3-... - це календар типу), автоматично підбивається сума. На першій сторінці воно збирає інформацію з тієї сторінки і показує, що Фросі з Васею, напевно, треба менше купувати книжок і знайти собі бібліотеку ))))

Pr. Mcgonagall та Margaruta подобається це.
  20. Margaruta

Margaruta Книгофан

Повідомлення:
    2.439
    Симпатії:
    6.374
    Стать:
    Жіноча
    Я надіслала запит про дозвіл ))

Поділитися цією сторінкою