Бодо Шефер і всі-всі-всі

Тема у розділі 'Виховання', створена користувачем Читачка, 1 сер 2016.

 1. Читачка

  Читачка Книгофан

  Повідомлення:
  1.547
  Симпатії:
  7.772
  Стать:
  Жіноча
  От не так давно я питалася в якійсь темі, яку літературу почитати з дитиною, щоб навчити поводитися з грошима.

  Похресниці купила відомого Бодо Шефера. Давно вже думаю, як її навчити, важко через те, що ми у різних містах живемо, і не так часто бачимось. А от учора вона була у мене, щоб сьогодні їхати на море. І я їй запропонувала прочитати разом книжку, яка навчить її зробити так, щоб її мрії здійснювалися, та й грошей вона матиме немало. А треба ще сказати, що вона у нас дівчинка така, що школа їй нецікава, нічого робити вона не хоче, читати - то взагалі бійка. Щоправда, хочу бути справедливою і зазначити, що у школі на домашнє читання задали таке читати, що я б теж ненавиділа то все. Вони навіть на море поїхали з парою книжок.

  Шефера купила я в двох екземплярах, один їй, один мені, щоб ми паралельно читали і обговорювали. Як то її зацікавило! Надто те, що на палітурці написано "Дітям про бізнес" - такою дорослою себе вона відчула! А одна глава називається "Що неправильно роблять твої батьки", чи так якось. Тут вона взагалі зраділа smex

  Сьогодні о шостій сіла вона в потяг, подзвонила мені і повідомила, що читатиме першу главу. Ввечері вже відзвітувала, що першу главу прочитала! Мама Насті в глибокому шоці - дитина сама читає і мамі переповідає a:ссс67:

  З мене тепер - зробити так, щоб то все не зійшло нанівець, і таки запрацювало. Планую в перспективі їй переводити гроші, щоб вона вже відкладала-планувала, влаштовувати кризи й таке інше - все як в реалі a:ссс37:

  Буду вдячна за поради, якщо хтось уже мав з цим справу! Ну і так, звітуватиму!
   
  Lucky, Gafijka, Margaruta та 7 іншим подобається це.
 2. Mandarunka

  Mandarunka Книгофан

  Повідомлення:
  1.936
  Симпатії:
  5.233
  Стать:
  Жіноча
  Читачка, яка ж ти молодець! Просто розумничка! Мало того, що вчиш дитину (причому не свою) як правильно з грошима поводитися, та ще й читати її привчаєш! Міцно тисну тобі руку!
  П.с. куплю і я своїй племінниці цю книгу, спасибі, що подала приклад!
   
  Читачка, Margaruta, ludmilka-milka та 3 іншим подобається це.
 3. Soulless

  Soulless Книголюб

  Повідомлення:
  882
  Симпатії:
  2.979
  Стать:
  Жіноча
  Книга реально крута! Я сама її кілька років тому прочитала. Її і дорослим не завадить прочитати. Думаю, що племінниці сподобається)
   
  Mandarunka, Читачка, ludmilka-milka та ще 1-му подобається це.
 4. ludmilka-milka

  ludmilka-milka Книголюб

  Повідомлення:
  830
  Симпатії:
  2.581
  Стать:
  Жіноча
  Ну, щодо того, що будеш давати їй гроші не знаю... чи правильно. Моя, хоч книгу читала, але як має якусь копійку, то одразу тратить. В принципі, то ще залежить від дитини (людини). В моєї подруги 2 дочки. То старша ніколи грошей не має (студентка), а молодша (10 років) має завжди, не тратить, збирає на море.
   
  Mandarunka, milka, Читачка та ще 1-му подобається це.
 5. ludmilka-milka

  ludmilka-milka Книголюб

  Повідомлення:
  830
  Симпатії:
  2.581
  Стать:
  Жіноча
  Книга цікава і мала загорілась щось робити.. Ми їй сказали, що поки її робота вчитись.
   
  Soulless подобається це.
 6. Soulless

  Soulless Книголюб

  Повідомлення:
  882
  Симпатії:
  2.979
  Стать:
  Жіноча
  Мені так колись батьки казали. І мене це дико нервувало, так хотілося, щоб вони підказали, де можна заробити свою копійку самому. Мені дуже хотілося. На жаль, тоді такої книжки не було(
   
  Margaruta, Mandarunka, ludmilka-milka та ще 1-му подобається це.
 7. Pr. Mcgonagall

  Pr. Mcgonagall Книгофан

  Повідомлення:
  2.288
  Симпатії:
  7.418
  Стать:
  Жіноча
  Зараз повно працюючих дітей. Питання тільки в тому наскільки добре їм платять бо якщо дорослих намахують на зарплатах то що дитину обманути в рази легше.
   
 8. milka

  milka Книгофан

  Повідомлення:
  2.844
  Симпатії:
  7.501
  Стать:
  Жіноча
  В подружки малий (закінчив 9 клас) на літо знайшов роботу в якійсь компютерній фірмі чи де, на побігушках звичайно, але там є стажування, щось вчать, має 50 грн на день. Зараз поступив, то наразі ще працює, захоплений. Як для дитини і то добре, я рахую. На велосипед собі назбирає або на якийсь табір...
   
  jet, Soulless, Читачка та ще 1-му подобається це.
 9. ludmilka-milka

  ludmilka-milka Книголюб

  Повідомлення:
  830
  Симпатії:
  2.581
  Стать:
  Жіноча
  Ну, от я кажу, щоб вона вчилась гачкувати - будемо разом робити іграшки, каже - в мене не виходить, бо спробувала 2 рази -не вийшло, то й закинула.
  Їй зараз 10. А я у 7 чи 8 років свої перші тапки сплела гачком. Сама нафантазувала, вийшли різної довжини, але нічого, я їх вдома носила і тішилась, що зробила сама. І ось тепер те вміння мені знадобилось через купу років.
   
  Pr. Mcgonagall, Mandarunka та milka подобається це.
 10. Ms. Blackie

  Ms. Blackie Книгофан

  Повідомлення:
  1.438
  Симпатії:
  4.716
  Стать:
  Жіноча
  Книжка зацікавила, буду мати на увазі.

  Але особисто сама - категорично проти дитячої праці в нашій країні. Ті ж 50 гр в день, якщо він мінімум 4 год працює - це за 10 гр година :( Це не робота, це експлуатація. Знову ж, літо - це "відпустка" для дітей, час відпочити і набратися сил перед новим навчальним роком. Щось не дуже багато дорослих я знаю, які в свою законну відпустку влаштовуються на підробіток.

  Ну, хіба дитина під час навчального року не вчиться, а буквально тільки ходить в школу і просто сидить на уроках.
   
  ludmilka-milka подобається це.
 11. milka

  milka Книгофан

  Повідомлення:
  2.844
  Симпатії:
  7.501
  Стать:
  Жіноча
  То в подружки малий сам собі роботу знайшов і батьків лиш перед фактом поставив, тим більше червень він гуляв, лише в липні знайшов))) так само сам поступив, хоча подружка хотіла, щоб він ішов в 10-11 клас, але він впертий, настояв на своєму, то вона вже не перешкоджала йому))) так що то таке, його на роботу ніхто не силував іти, але коли вже такий малий, а шустрий, то теж не погано, в житті не пропаде значить! це краще, ніж би гуляв не знати в яких компаніях впринципі...
   
  Останнє редагування: 2 сер 2016
  Soulless, Читачка, Pr. Mcgonagall та 2 іншим подобається це.
 12. Mandarunka

  Mandarunka Книгофан

  Повідомлення:
  1.936
  Симпатії:
  5.233
  Стать:
  Жіноча
  Нічого страшного в праці дітей не бачу (навіть якщо дитина заробить копійки - вона буде безмежно рада СВОЇМ грошам, і потратить їх на річ, яку дуууже цінуватиме і буде гордитися собою, що сама зробила). Основне діти, що мають бажання попрацювати, мають мати приклад від батьків як себе цінувати і не давати експлуатувати, то дитина і не поведеться на відверту експлуатацію. А щодо того, що дітям платять мало - так бо це підзаробіток, в них немає ще того досвіду, який потрібен на роботі, та і не на керівні посади ідуть працювати) Маю багато прикладів, і яких діти працювали і більшість позитивних
   
  Lady Chatterley, milka, ludmilka-milka та ще 1-му подобається це.
 13. Читачка

  Читачка Книгофан

  Повідомлення:
  1.547
  Симпатії:
  7.772
  Стать:
  Жіноча
  так! То ще окрема історія, як я до цих речей прийшла, але це була перша книжка з особистих фінансів, яку я прочитала, і вона сама непогано просвітляє

  ну, кишенькові гроші дитина в такому віці мати мусить, я вважаю. Зрозуміло, що Настя теж усе витрачає, що до неї приходить, але ж для того і читаємо Шефера, щоб так не було! Та що там діти, дорослі витрачають усе бездумно в багатьох випадках (у мене мама така)))
  Але ж то нормально - спробувати щось і зрозуміти, що то не твоє.
  Але Не факт, що може знадобитися їй. Зараз хенд-мейд у моді, але хтозна, як буде через 15 років
  це так є, правда. Але! Для мене головне у цьому русі - показати, що можна творчо підійти до ситуації і, умовно кажучи, підробити, треба просто чітко розуміти, чого ти хочеш та чого не вистачає.
  в моїй картині світу працююча влітку дитина - то не нігер на плантації на повний день. Але! Якщо конче потрібні гроші, можна вигулювати собак, полити клумбу, таке. Колись багато років тому весь під'їзд обходили підлітки, питалися, чи готові ми заплатити 5 гривень за те, що вони помиють все кругом. Напевно, більшість погодилася, бо за тиждень вони прийшли з відром, галою і ганчірками (проект з мінімальними інвестиціями))))), втрьох за день навели такий лад, що аж любо було, потім зібрали гроші. Чому ні? В під'їзді 40 квартир, припустімо, заплатила лише половина - тож 100 гривень з під'їзду мають, хлопців було троє, всі з різних під'їздів, прибирали в усіх трьох. За день, я вважаю, непогано на свої витрати заробили, враховуючи те, що це десь у 2005 було, і цінність 100 гривень була іншою.
  Головне, на мою думку, не платити за обов'язки по дому.
   
  Останнє редагування: 2 сер 2016
  Margaruta, Lady Chatterley, milka та 5 іншим подобається це.
 14. Ms. Blackie

  Ms. Blackie Книгофан

  Повідомлення:
  1.438
  Симпатії:
  4.716
  Стать:
  Жіноча
  За обов*язки по дому - погоджуюсь на 100%. Так само - як і за оцінки. Заохочувальні подарунки - так, але не гроші.

  Також погоджуся, якщо диина виконала разову роботу і отримала за це гроші, чи щось зробила своїми руками і продала, чи відремонтувала - так, це чудово, підтримую. АЛЕ якщо це щоденна робота - то для мене особисто вона прийнятна тільки якщо дитина в буквальному значенні цього виразу протирає штани в школі. Бо якщо дитина нормально вчиться - це її робота, а позашкільний час - це час на виконання дз, саморозвиток і відпочинок.

  От ще подивилася на розцінки по розповсюдженню листівок, 150-200 гр в день, але майже всі хочуть від 18 років, бо нікому не хочеться заморочуватися з малолітніми. А 18 років - це вже доросла людина, чому б і ні. А якщо підлітків наймають за 50 гр в день... А ще й при умові, що він їздить на роботу автобусом, тоді це взагалі 42 гр в день, і сумніваюсь, що він на роботі 4 год, як цього вимагає законодавство, а ще щось і поїсти треба, то він тоді взагалі працює за 3 коп в год. Вибачте, але так, в наш час 50 гр в день - це нігер на плантації, це відкладення на підкірці мозку, що себе можна продавати за безцінь. А це, ІМХО, вже не правильний підхід до грошей, роботи і життя.
   
  Pr. Mcgonagall, Mandarunka, ludmilka-milka та ще 1-му подобається це.
 15. Читачка

  Читачка Книгофан

  Повідомлення:
  1.547
  Симпатії:
  7.772
  Стать:
  Жіноча
  Я Настю рік чи два тому водила в Кідландію - це для дітей містечко професій, там можна заробляти гроші - наприклад, зробити зачіску в перукарні на манекені, або в супермаркеті розкласти овочі, а можна витрачати - зробити аквагрим, відвідати майстер-клас з виготовлення піци, яку потім забереш з собою, покататися на машинках тощо. Скрізь у кімнатках цих написані ціни - скільки заробиш або скільки витратиш. Ну і зрозуміло, що цифри різні. Щось дешевше, щось дорожче. І от підходимо до супермаркету, там якась низька платня вказана. Настя порахувала і сказала, що то замало, краще вона піде ще зробить парфум - там більше платять smex Тож я тоді цю Кідландію зацінила - корисна штука! Дитина рахує гроші, розуміє, що, скажімо, аквагрим, який вони так люблять, дорога штука, і треба якось розумніше заробляти. А ще вона якийсь час там повешталась по заробітках, потім ми пішли обирати, де витратити, і вона як схопилася за ті тугрики, каже: "Тобі не здається, що я забагато витрачаю?" smex
   
  Margaruta, Lady Chatterley, Pr. Mcgonagall та 4 іншим подобається це.
 16. Ms. Blackie

  Ms. Blackie Книгофан

  Повідомлення:
  1.438
  Симпатії:
  4.716
  Стать:
  Жіноча
  Вау, це у вас на постійній основі і на який вік дітей розраховано? Точно класна штука, як гарно все по поличкам розкладає.
   
 17. Читачка

  Читачка Книгофан

  Повідомлення:
  1.547
  Симпатії:
  7.772
  Стать:
  Жіноча
  так-так, на постійній, років до 13, думаю, цікаво дітям, принаймні дівчаткам. Там і школа моделей, і будинок мод, є, що робити, навіть якщо ти не карапуз )))

  Таких у Києві два центри - Кідландія та Кідзвілл . Але в Кідзвіллі я не була, не знаю, як там, проте концепція така ж.
   
  Pr. Mcgonagall, milka, Mandarunka та ще 1-му подобається це.
 18. Ms. Blackie

  Ms. Blackie Книгофан

  Повідомлення:
  1.438
  Симпатії:
  4.716
  Стать:
  Жіноча
  Ех, так шкода, що ми пролітаємо з віком. Та й моя мала вже напевно гратися не захоче, то більше я ідеєю загорілася.

  Буду рекомендувати знайомим.
   
 19. ludmilka-milka

  ludmilka-milka Книголюб

  Повідомлення:
  830
  Симпатії:
  2.581
  Стать:
  Жіноча
  У нас в місті вже другий рік Університет права імені Короля Данила Галицького робив Свято Професій (1 липня). То як Читачка пише. Але це було 1 день з 12 до 18. Ніби і продумали все. там було дуже багато професій представлено, десь 20 - і пожежники/рятувальники були, і лікарі, будівельники, дизайнери, хореографи, футболісти, юристи, програмісти, моделі, фітнес-тренери, кондитери, банкіри, журналісти, вокалісти, науковці, перукарі, поліцейські, але все звелось до того, що діти не просто пробували себе у тій чи іншій сфері, а вже бігали, щоб заробити ті тугрики. Спонсори не врахували наплив людей і поки моя мала заробила 2100 (бо хотіла купити собі іграшку і братикові), то товару не залишилось. Лиш морозиво і солодощі. Вона так розчарувалась, зі сльозами пішла і нічого не хотіла купувати, ледве вмовила, бо могли і з морозивом пролетіти.

  Було зареєстровано 600 дітей від 7 до 16 років
   
  Pr. Mcgonagall, milka, Mandarunka та 2 іншим подобається це.
 20. Ms. Blackie

  Ms. Blackie Книгофан

  Повідомлення:
  1.438
  Симпатії:
  4.716
  Стать:
  Жіноча
  Я це бачила цього року, але то вже по тому, що писали ДО, було ясно, що то фігня повна і непродумана :( Ще й в спеку в обід.

  А мені треба так, щоб дитина отримала справжню насолоду від процесу, від можливості вибору, від аналізу ситуації.
   

Поділитися цією сторінкою