"Американские боги" Нил Гейман

Тема у розділі 'Фантастика і фентезі', створена користувачем Ms. Blackie, 11 чер 2017.

1. Ms. Blackie

Ms. Blackie Книгофан

Повідомлення:
    1.438
    Симпатії:
    4.716
    Стать:
    Жіноча

У романі «Американські боги» поєднуються елементи американської культури, фентезі та різні переплетіння давньої та сучасної міфології, які базуються на образі загадкового головного героя на ім'я Тінь (англ. Shadow). Видана в 2001 році, вже в 2002 році книга отримала премію Г'юго за найкращий роман, премію Неб'юла за найкращий роман і премію імені Брема Стокера. Також у 2002 роман був номінований на премію Британської асоціації наукових фантастів. В 2003 році роман був нагороджений Премією «Ґеффен» у номінації: найкращий перекладений фентезійний роман.

У книзі йдеться про пригоди колишнього ув'язненого Тіні Муна, який був випущений з в'язниці достроково у зв'язку із загибеллю його дружини, Лори, в автокатастрофі. Його наймає загадковий містер Середа (Mr. Wednesday) як супровідника і охоронця в подорожі Середи по Америці для зустрічей з його колегами і знайомими. Незабаром з'ясовується, що Середа — інкарнація Одіна, який збирає американські втілення Старих Богів з давньої міфології для епічної битви з Новими Американськими Богами, проявами сучасного життя і технологій (такими як інтернет та мас-медіа).​

Meri Poppins та Lady Chatterley подобається це.
  2. Ms. Blackie

Ms. Blackie Книгофан

Повідомлення:
    1.438
    Симпатії:
    4.716
    Стать:
    Жіноча
    В книжці присутні фентезійно-містичні моменти від яких я в повному захваті, наприклад, Лора, померла дружина головного героя, вибирається з могили, щоб відбити свого чоловіка від агентів нових богів, а оскільки вона і так вже мертва, то і вбити вже її неможливо - словом, в ту ніч не повезло агентам ) . Також мені дуже подобаються історії як старі боги були завезені на територію Америки. Але мені страшенно мало цих містичних моментів і історій, однозначно хотілося б їх більше. Поки що тільки на половині, але не схоже на те, щоб цієї фентезійності побільшало.
    Що ще сподобалося - цікаво читати про представників різних міфів і вірувань і чим вони займаються у сучасній Америці.
    А от ці всі переїзди і мандри Тіні мені не дуже подобаються. :(

До речі, якраз цієї весни вийшла екранізація роману - як на мене, то такий занадто кровавенький

Останнє редагування: 11 чер 2017
  3. Ms. Blackie

Ms. Blackie Книгофан

Повідомлення:
    1.438
    Симпатії:
    4.716
    Стать:
    Жіноча
    Дочитала. Думка не помінялась. Фентезійні моменти є, вони класні, але їх дуже мало як для такого обсягу книжки.
    "Океан в конце дороги" цього ж письменника сподобався більше, ніж "Американские боги".
    Тепер в планах братися за "Коралину".

Pr. Mcgonagall подобається це.

Поділитися цією сторінкою