"Язык жизни. Ненасильственное общение" Маршалл Розенберг

Тема у розділі 'Самовдосконалення та розвиток', створена користувачем Читачка, 25 лис 2018.

1. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.544
    Симпатії:
    7.756
    Стать:
    Жіноча
    І отже - книга, про яку я говорила!

З Якабу:

Irysya, Stacey та Margaruta подобається це.
  2. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.544
    Симпатії:
    7.756
    Стать:
    Жіноча
    От чесно - дуже хочу цією штукою поділитися. З усіма, буквально. Не дуже впевнена, як саме - ще у самої в голові каша, насправді, після двох днів інтенсиву. Відучора думаю, як саме написати пост, щоб пояснити враження. Наче в голові щось склалося, але коли почала писати - затерла. Затерла тому, що, напевно, хотілося б цю тему перевести у формат якогось діалогу, бо це не знання фізики, яку або знаєш, або ні, тут надто багато всього, і весь час можна вчитися. І я не хочу все зробити просто темою Читачки, де вона створила чергову тему на чергову книгу, і поділилася враженнями, і максимум - ну ще пару сторінок тема пожила.

Тому хотілося б запропонувати перевести це все в трохи інший формат, і спочатку поділитися враженнями від передмови і очікувань, які з'являються, коли ви читаєте назву книги.

От як у вас?

Mandarunka, Lady Chatterley, Irysya та 2 іншим подобається це.
  3. Margaruta

Margaruta Книгофан

Повідомлення:
    2.380
    Симпатії:
    6.272
    Стать:
    Жіноча
    Дуже інтригуюче. Зразу хочеться дізнатись суть методу a:ссс19:

4. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.544
    Симпатії:
    7.756
    Стать:
    Жіноча
    але от якісь думки-очікування у тебе особисто є від прочитання назви та анотації?

Я особисто цю книгу на Якабу бачила. Але на неї зреагувала типу "Та ну нафіг, оці всі гандиістські штучки, неспротив злу насиллям, ляляля - то не моє, я за те, щоби дати в торець, якщо мені щось загрожує". Навіть на тренінг я вагалася, чи йти. Просто платить компанія, щоправда - багато, але не я, у мене було дуууже багато скепсису.

Mandarunka, Lady Chatterley, Irysya та 2 іншим подобається це.
  5. Margaruta

Margaruta Книгофан

Повідомлення:
    2.380
    Симпатії:
    6.272
    Стать:
    Жіноча
    Я завжди відкрита до такої інформації, єдине, що не все у мені проростає у вигляді результатів.

6. Stacey

Stacey Книгоман

Повідомлення:
    3.280
    Симпатії:
    9.072
    Отже, читаю лише!!! заголовок. Це спілкування з людьми, з якими тобі комфортно, і на теми, які тобі цікаві. Це відповідна атмосфера, затишна, можливо. Навіть не знаю... Але так як мені, інтроверту, то бажано взагалі без спілкування. Мені дуже комфортно спілкуватись в інтернеті, бо я можу нікому нічого не пояснювати і піти.

Irysya подобається це.
  7. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.912
    Симпатії:
    4.445
    Стать:
    Жіноча
    Заголовок каже мені про якісне, цікаве, але спокійне, адекватне спілкування, а якщо методи справді дієві і універсальні, то це взагалі золото)

8. Margaruta

Margaruta Книгофан

Повідомлення:
    2.380
    Симпатії:
    6.272
    Стать:
    Жіноча
    Всеодно в житті приходиться, як не крути. І я думаю, що книга про спілкування зі ВСІМА людьми.

Irysya подобається це.
  9. Stacey

Stacey Книгоман

Повідомлення:
    3.280
    Симпатії:
    9.072
    Ну так, все вірно! Думаю там є відповідь на те, як у моєму випадку зробити спілкувпння ненасильственне, або як мене приструнити)))

Irysya та Margaruta подобається це.
  10. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.544
    Симпатії:
    7.756
    Стать:
    Жіноча
    ну я типу теж дуже відкрита до корисного, але інформації настільки багато, що доводиться фільтрувати. Всього все одно не охопиш. А коли щось, як от тут формулювання, викликає у тобі спротив, як я вище писала. Але в реалі все вийшло інакше.

Ще з важливого - я не знаю ще поки, як саме я сприйму цю книгу - прочитала 20 сторінок, відклала - надто багато всього. Важливо те, що у тренінгу попередньо вже сама концеціия була розкладена, + практика. не впевнена, чи однакове буде сприйняття книги після тренінгу в тому ж вигляді, як це було б без нього.

Margaruta, Irysya та Stacey подобається це.
  11. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.174
    Симпатії:
    13.552
    Стать:
    Жіноча
    Ну якщо в книзі не буде всякого такого, самадуравінавата, усміхатись на харасмент, жінка має бути мудріша і прочюствувати чоловіка, то цілком цікаво)))

Stacey та Margaruta подобається це.
  12. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.544
    Симпатії:
    7.756
    Стать:
    Жіноча
    Нєнє, ніякої гендерної фігні ))

Stacey подобається це.
  13. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.544
    Симпатії:
    7.756
    Стать:
    Жіноча
    Отже, перше, що мене вразило - та найперша ж справа з тренінгу a:ссс54:

Перший важливий крок - брати до уваги тільки факти. Те, що може зафіксувати камера. Або записати, якщо ми про голос.

От уривок -

Якщо просто спостерігати за героями, що ми бачимо? Спробуйте описати кожного героя!

Margaruta подобається це.
  14. Margaruta

Margaruta Книгофан

Повідомлення:
    2.380
    Симпатії:
    6.272
    Стать:
    Жіноча
    Не мій рівень англійської, з ходу розуміла тільки окремі слова. Треба грунтовніше послухати чи що obida

15. Stacey

Stacey Книгоман

Повідомлення:
    3.280
    Симпатії:
    9.072
    І я не вловлюю...

16. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.912
    Симпатії:
    4.445
    Стать:
    Жіноча
    З цим проблеми, бо справді треба мати рівень не мій мови. Каже моя мала, що люди, які належать до різних національностей розповідають про свій досвід у сфері побудови бізнесу, щось типу того, як їй здається. Єдине, що зрозуміла добре я, це - степ бай степ )))

Margaruta подобається це.
  17. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.912
    Симпатії:
    4.445
    Стать:
    Жіноча
    Якщо описати героїв, то бачимо, що європейці і азіати мають різну манеру поведінки, навіть рухи інші

А що маєш на увазі

18. Margaruta

Margaruta Книгофан

Повідомлення:
    2.380
    Симпатії:
    6.272
    Стать:
    Жіноча
    Я теж почала читати, давайте розбирати по розділу aprivet

Stacey та Irysya подобається це.
  19. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.544
    Симпатії:
    7.756
    Стать:
    Жіноча
    Найголовніше, що мене вразило (і не тільки мене) в цьому, це те, що от треба просто спостерігати за персонажами, потім розказати, що ми побачили. Боги, що ми зробили з цими людьми! a:ссс55:

Кожного просто припечатали. Злобна сучка, невихований мудак, егоцентричний ще там хтось, а японець невпевнений у собі. І справа не в тому, що в конкретному роліку культурні відмінності працюють. А в тому, що насправді дуже важко спиратися тільки на факти. Бо факт полягає в тому, що від японця я почула, що він жодного разу не сказав "Я". У нього завжди "МИ". Це - факт. А використовувати саме "МИ" він міг з будь-яких причин. Він міг почуватися невпевнено у собі, мріяти про те, щоб зараз поруч із ним був ще принаймні один його колега для підтримки, це також може обумовлюватися національними традиціями - то все вже наші фантазії.

Навіть у себе в голові, коли аналізуєш, краще проговорювати як "я почув....", замість "він сказав". Бо може бути викривлене сприйняття.

Туди ж - умовно кажучи, я кажу підлітку, що він ніколи не вілазить з телефона. Якою буде реакція? Правильно, нормальний підліток скаже "ні, не весь час, я ще тричі ходив пісяти, і ще зжер усю ковбасу, що у нас була". Фактично ж, якщо навчитися спиратися на факти-факти, той самий меседж мав би прозвучати як "щоразу, як я заходжу до тебе в кімнату, ти сидиш у телефоні". І справа не в тому, що тоді йому буде складніше відмазатися тим, що він ще щогодини пісяє )))) Але таке формулювання описує факт, це навіть банально справедливіше до самої цієї дитини, бо я не звинувачую її по повній, я тільки констатую факт - те, що я бачу на власні очі.

Stacey та Irysya подобається це.
  20. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.544
    Симпатії:
    7.756
    Стать:
    Жіноча
    З кейсів реальніх, які я прокрутила в голові, проаналізувала то все, навіть у чоловіка попросила вибачення ))

Рік тому я була в Сумах, чоловік у Києві, ми з ним переписуємося, і от він пише "Та фіглі, все одно у мене другого мотоцикла не буде ніколи"

У мене впало забрало. Я така була зла! Бо ж він мені не вірить. Бо він про перший мотоцикл те саме казав. Але ми все зробили, що було треба, і мот купили. Вирішили, що хочемо подорожувати світом так, щоб я літаком, а він мотоциклом, там зустрілися, провели разом час, назад так само. Бо мені в подорожах важливий комфорт, сам процес мені неважливий, я взагалі чекаю вже на телепорт. І от він мені, мені, яка вже раз йому показала, що "Та ось же, ну ось же мот! Насолоджуйся!" І він мені не вірить? Та ми майже 15 років разом, якщо за цей час він мені все ще не навчився довіряти, розлучаємось! І мамі твой я зараз скажу, що все, ви мені більше не мама! І взагалі - повернуся додому - щоб тебе там не було!

А нормально з точки зору стосунків було би зробити інше. Відчуваю дуже сильну емоцію, яка може вплинути на щось - зроби паузу, видихни. Опиши фактами. Факт у чому? Факт у тому, що не він написав, а "Я ПРОЧИТАЛА, що у нього мота не буде". Що я відчуваю? Злість, безсилля, тому що мені важлива дуже довіра, оце відчуття плеча, якщо ми сім'я, ми ж команда.

Якщо би я в такий ключ перевела той діалог, виявилося би, що йому важливо те саме! ПРОТЕ!

Він у Києві вже другий тиждень сам, а коли я далеко - він взагалі так не любить. У нього на роботі аврал, все горить. Мало того - у нас кішка серйозно захворіла, їй зробили операцію, вона зшита була від горла до хвостика. Худа, рухи дуже обмежені - застрибнути не може нікуди. З клініки її виписали з коментарем, що всі показники та аналізи в нормі, має бути все ок, але вона від їжі відмовляється, і може бути таке, що просто вона у стресі, таке буває, коли тварина у клініці вважає, що її кинули, і вирішує ще й не їсти, щоб швидше вмерти. Але, мовляв, ви слідкуйте за її поведінкою, раптом що - до нас.

І от він сидить удома, сам, то все контролює, тут робота, тут кішка, він дуже за неї переживає, йому банально зараз мот не потрібен, йому не до того, йому так само ці всі проблеми треба з кимось розділити. І сказав він не про мот, він насправді сказав геть інше.

ЗІ: так, я за те, щоби люди висловлювалися коректно, а не те що тут сказав так, а на увазі мав геть інше. Проте ми ж не машини, це може бути емоція, настільки сильна, що ну от просто мозок вимикається. Або я можу так відреагувати на звинувачення у тому, що я цілий день сиджу в телефоні. Та будь-що це може бути. А ми ж хочемо все-таки з певними людьми діалог мати, а не кожен у собі варити свої інтерпретації.

Nadushka, Stacey, Margaruta та ще 1-му подобається це.

Поділитися цією сторінкою