Тоні Моррісон "Кохана"

Тема у розділі 'Популярна (масова)', створена користувачем Mandarunka, 30 січ 2015.

1. Mandarunka

Mandarunka Книгофан

Повідомлення:
    1.933
    Симпатії:
    5.222
    Стать:
    Жіноча
    Найвідоміший роман Тоні Моррісон, нагороджений Пулітцерівською (1988), а потім і Нобелівською премією (1993).
    В основі книги - реальні події, що відбувалися в штаті Огайо в 80-х роках ХIХ ст .: історія чорношкірої рабині, яка вбиває свою дочку, рятуючи її від рабства.​

Хто читав, Ваші думки?
    П.с. Я половину прочитала, якраз в процесі. Сильна книга. Яка ж важка доля була у чорношкірих рабів, і як же ж це недавно було...​

Lady Chatterley та Stacey подобається це.
  2. Mandarunka

Mandarunka Книгофан

Повідомлення:
    1.933
    Симпатії:
    5.222
    Стать:
    Жіноча
    От дочитала до того місця, де описується ота людська заздрість, "жаба" в простонародді, це ж треба, ніби от всі там чорношкірі, і всім було не з медом, але ж як так не пораздрити людині, яка мала з чого закатати гулянку (для тих же заздрасників!), чуже ж завжди здається кращим:ссс10:
    п.с. А є таки прєлєсті того, що читаєш і під час прочитання пишеш параленьно відгук:ссс13:

Meri Poppins, Seledo4ka та Stacey подобається це.
  3. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.175
    Симпатії:
    13.535
    Стать:
    Жіноча
    Мені уже вразила ця книга- дійсно Нобелівська лауреатка!
    Основна історія (на основі реальних подій) про те, як в 80-х роках а штаті Огайо темношкіра рабиня вбила власну донечку, щоб тільки та знову не потрапила в рабство- пробирає наскрізь...
    Для мене це виявилась надзвичайно сильна, глибока і тяжка книжка. Дуже цікаво в романі описані самі переживання невільників, все буквально пронизане традиціями, духами Африки, бракує слів, щоб передати свої переживання...
    Оцінка 9/10

Mandarunka та Meri Poppins подобається це.
  4. Mandarunka

Mandarunka Книгофан

Повідомлення:
    1.933
    Симпатії:
    5.222
    Стать:
    Жіноча
    Я якраз її дочитую, бо була зайнята прочитанням нашого дом.завдання, а цю книгу підзакинула. Подобається мені стиль її написання: ця сумбурність викладення думок різних персонажів і не чітка хронологія подій наче підкреслює здатність людського мозку забувати негативні переживання подалі у куток своєї пам"яті і додає головній події, що описується в книзі, ще більшої трагічності, також все це дає в повній мірі проникнутись тим важким часом для чорношкірих і тими жахливими життєвими моментами...

Meri Poppins та Seledo4ka подобається це.
  5. Mandarunka

Mandarunka Книгофан

Повідомлення:
    1.933
    Симпатії:
    5.222
    Стать:
    Жіноча
    Дочитала вчора... Достойна книга, буду її рекомендувати. Там в книзі є опис про відчуття одного з чорношкірих після того, як він став вільним, він не розумів що має робити і як це, не знав як тішитись заробленими першими копійками, то наскільки ж в них в головах було вбито їхню низькопробність порівняно з білою расою, жахливо це... Ще багато чого вражало під час читання, але не буду зупинятись на подробицях, варто читати, це я точно скажу.

Meri Poppins подобається це.
  6. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.479
    Симпатії:
    9.828
    Стать:
    Жіноча
    Я як раз почала її читати. Тільки 10 % прочитала, але подобається. Щось тягне мене зараз на тяжкі книжки, з тяжкими долями, подіями :bbb90:Трошки запутано на початку, імена, події все до купи написано, треба вчитатись

7. Mandarunka

Mandarunka Книгофан

Повідомлення:
    1.933
    Симпатії:
    5.222
    Стать:
    Жіноча
    То ніби і вся книга така заплутана трохи, сумбурно написана, тобто, але це не заважає розуміти зміст під час прочитання і проникнутись тими подіями, що описані.
    певно, прагне душа і розум наповнитись розумінням людей і того, що відбувалось і відбувається в світі:ссс32:

8. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.479
    Симпатії:
    9.828
    Стать:
    Жіноча
    Прочитала я книжку. Не погана, але величезного захоплення не викликала. Якось "Самые синие глаза" в мене викликали більше емоцій. Можливо я просто вже була готова до розповіді про трагічне життя темношкірих і манера написання вже була знайома, тому здивування не було. Але історія цікава і написанна інтригуюче, дуже хочеться дочитати, щоб дізнатись розв"язку. Водночас, історія дуже тяжка, трагічна, часом містична, але якою ще може бути розповідь про життя темношкірих, які жили у рабстві, а потім ще довгий час переслідувались і терпіли приниження?
    Головна суть зрозуміла, головна героїня Сеті пережила страшні знущання і побої в домі господаря, на фоні цього змінився її психічний стан. Вона втікла зі своїми дітьми і прожила чудових 28 днів. Побачивши своїх переслідувачів хоче за будь яку ціну врятувати своїх дітей від рабства, тому що вона їх занадто любить, коли темношкірі раби не дозволяли собі так сильно любити своїх дітей через можливу розлуку. Але чи є вбивство справжнім порятунком і проявом безмежної любові? Для нас тяжко зрозуміти як можна вбити своїх дітей, але тяжка доля, знущання, побої роблять свою справу з людським мисленням. Вбита дитина повертається, починає переслідувати мати і висмоктувати з неї всю її любов. Саме ось це повернення, таке містичне, фантастичне , мені не сподобалось. Якось не потрібна була мені ця містика у книзі для розкриття сюжету, але видно автор якось мусила покарати героїню. Ну і всілякі містичні штуки властиві темношкірим, вони в це вірили, особливо в той період часу.
    Раділа в добре завершення історіії, а саме в те, що Денвер зможе налагодити своє життя.

Останнє редагування: 9 бер 2015
    Mandarunka подобається це.
  9. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.479
    Симпатії:
    9.828
    Стать:
    Жіноча
    Мандаринка, це при тому, що чорні один одному завжди намагались допомагати у біді. Іноді вважають, що саме в радості пізнається друг
    Не знала, що це на реальних подіях. Ох, що ж то треба пережити, щоб мати змогу так вчинити

Mandarunka та Lady Chatterley подобається це.
  10. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.479
    Симпатії:
    9.828
    Стать:
    Жіноча
    Дійсно не заважає зрозуміти суть сюжету, головне читати і не зациклюватись на цих переходах. І свою родзинку це теж додає до історії

Mandarunka та Lady Chatterley подобається це.
  11. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.175
    Симпатії:
    13.535
    Стать:
    Жіноча
    Маріш, класний відгук, але трошки ріже око слово "чорні", трохи по раситськи a:ссс88: a:ссс88: a:ссс88:

12. Mandarunka

Mandarunka Книгофан

Повідомлення:
    1.933
    Симпатії:
    5.222
    Стать:
    Жіноча
    в мене були схожі відчуття, також читала в такій послідовністі

Firejuli та Meri Poppins подобається це.
  13. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.479
    Симпатії:
    9.828
    Стать:
    Жіноча
    Дякую. Аня,ось знаєш написала, як в книжці читала і не знала як краще змінити. Підкажіть, як буде правильніше і я з радістю зміню це слово у відгуку))))

Останнє редагування: 9 бер 2015
    Firejuli подобається це.
  14. Stacey

Stacey Книгоман

Повідомлення:
    3.274
    Симпатії:
    9.052
    Афроамериканці?

Firejuli подобається це.
  15. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.175
    Симпатії:
    13.535
    Стать:
    Жіноча
    Так, афроамериканці, якщо не американці можна темношкірі, тільки не негри і чорні

Firejuli, Meri Poppins та Stacey подобається це.
  16. Meri Poppins

Meri Poppins Книгоман

Повідомлення:
    3.479
    Симпатії:
    9.828
    Стать:
    Жіноча
    Дякую.Піду поміняю на темношкірих. А то як з книжки запам'яталось,так і використала. Ви не подумайте,в мене ніяких расистких нахилів немає)))

Firejuli та Lady Chatterley подобається це.
  17. Stacey

Stacey Книгоман

Повідомлення:
    3.274
    Симпатії:
    9.052
    Маріша, ніхто нічого не подумав a:ссс41:

Firejuli, Lady Chatterley та Meri Poppins подобається це.
  18. Nadushka

Nadushka Книгофан

Повідомлення:
    2.480
    Симпатії:
    7.917
    Стать:
    Жіноча
    Для мене ця книга виявилась настільки тяжкою, що я була змушена кілька разів її відкладати,а дочитати до кінця взялася аж через рік. Спочатку я була в шоці і ніяк не могла зрозуміти вчинку Сеті. Я і тепер його не схвалюю, але і не засуджую, бо ніколи не знаєш як ти би вчинив на місці когось. Найбільше мене вразило як ті люди, які пережили рабство, страшні тортури і насилля не втратили віру і здатність любити. Мені здається ця книга (напевно як і багато інших) для американців те саме що для нас, українців, книги М.Матіос- сумні сторінки з власної історії які не можна забувати. Я навіть думки до купи зібрати не можу, бо у мене зараз більше емоцій чим слів. А ще для себе зробила висновок, що якщо книга не йде, то краще себе не мучити і відкласти до інших часів, щоб мати змогу нею дійсно насолодиться і зробити правильні висновки. І я вже аж тепер оцінила містичну складову сюжету і стиль написання- такий не послідовний, але ніби дивишся на речі і події з різних боків.

Firejuli, Читачка, Mandarunka та 2 іншим подобається це.
  19. Firejuli

Firejuli Книголюб

Повідомлення:
    336
    Симпатії:
    1.906
    Стать:
    Жіноча
    Я теж книгу прочитала , рада що саме її обрали на СЧ , сама напевно ніколи би не наважилася ... важка книга , але не дарма отримала премії , книга дуже сильна !Вона дуже цікаво написана , мені сподобалася сама мова ( ну то переклад звичайно), читається легко .але хочеться зробити перерву під час читання ... важко псіхологічно її читати. Із задоволенням прочитала всі вВаші відгуки, дівчата , з кожним в чомусь погоджуюся , приблизно такі емоції і мене переповнювали під час читання.Навіть не знаю що ще добавити і про заздрість написали ( сильно чепляє() і про знущання над афроамериканцями , ну і рабство звичайно це щось жахливе .... Афроамериканці натерпілися.....

ariannagres, Bookira, Nadushka та ще 1-му подобається це.

Поділитися цією сторінкою