Софія Андрухович "Фелікс Австрія"

Тема у розділі 'Сучасна українська література', створена користувачем Lucky, 28 січ 2015.

1. Lucky

Lucky Книголюб

Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    991
    Станіславів кінця XIX — початку XX століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, — долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев — у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.

http://www.litmir.me/bd/?b=226067
    http://www.5.ua/kultura/roman-sofij...riya-nazvali-knigou-roky-BBC--2014-64424.html
    http://bagnenko.name/reportages/sofia-andruhovych-answering

Ms. Blackie, ludmilka-milka, Mandarunka та 3 іншим подобається це.
  2. Lucky

Lucky Книголюб

Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    991

ludmilka-milka подобається це.
  3. Lucky

Lucky Книголюб

Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    991
    Написано гарною лагідною мовою, чомусь по інтерв'ю думала, що авторка жорстка, навіть феміністична жінка

Згадуються багато вулиць Станиславова, зокрема багато про вулицю Липову
    http://report.if.ua/gazeta/poglyad/Vulycya-Lypova/
    Вулиця Липова
    Четвер, 23 Січня 2014, 07:00 | Іван Бондарев, Михайло Головатий

Спершу це була безіменна дорога з міста до невеличкого лісу – Діброви. У XVIII столітті навколо неї почали з’являтися перші помешкання. Їх було небагато. Хроніст Венедикт Площанський пише, що до 1800 року на вулиці Липовій було заледве 16 домів, а на інших ще менше.

Фото: Микола Волков

Поштівка з колекції Зеновія Жеребецького

Історія виникнення її назви пов’язана з легендою. Вперше її оприлюднив природознавець Володимир Бригидер у статті «Липова алея в Станиславові в її сучасному й минулому як гідна охорони пам’ятка природи», що вийшла у 1934 році. Він пов’язує Липову алею з вірменською родиною Ромашканів, яка мала резиденцію у самому серці теперішнього парку Шевченка. «Один із членів цієї родини мав бути прелатом тутешнього вірменського костелу, що саме тоді кінчився будувати. Будучи приневолений щоденно приїздити з парку до міста, не раз не находив зимою дороги, бо нічна метелиця рівняла її в рівень з сусідніми полями. Обсадивши дорогу липами, позбувся він клопоту й зберіг вигідний доїзд між резиденцію і містом».
    катання на ровері, смачно розповідається про галицькі страви (аж захотілось їсти, благо, що я якраз приготувала булочки!!), відвідування купалень у Будапешті, повінь, гендель на ринку, жиди біля синагоги - читач ніби переноситься у той час і це так органічно робить авторка))))))

tuchka, Ms. Blackie, ludmilka-milka та ще 1-му подобається це.
  4. Lucky

Lucky Книголюб

Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    991
    Книга так подобається, читається дуже швидко, було б цікаво почитати відгуки книголюбів :ссс16: :bbb9:

Назва книги - це і девіз Австро-Угорщини. «Felix Austria» — лат. «Щаслива Австрія» :bbb2::bbb2:

Останнє редагування: 29 січ 2015
    Ms. Blackie та ludmilka-milka подобається це.
  5. Lucky

Lucky Книголюб

Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    991
    Що ж буду щаслива якщо ще хтось приєднається до читання, а то самій якось сумно)))) шутка, з такою книгою й самотність не страшна))))
    Можливо придбаю собі для домашньої бібліотеки. Насправді книга дуже подобається, вона вся така смачна, рідна-рідна, зрозуміло-знайома!

Країна на порозі розвалу Австро-Угорської імперії, але ще ніхто про те не знає, на широку ногу святкують ДН цісаря, живуть, кохають, розчаровуються, будують плани

Останнє редагування: 3 лют 2015
    Ms. Blackie, Mandarunka, Stacey та ще 1-му подобається це.
  6. Тірамісу

Тірамісу ПИСЬМЕННИЦЯ

Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    259
    Стать:
    Жіноча
    А я її принципово читати не буду))) Може й текст хороший, але багато "але". Сюжет знаю з презентації, з відгуків. А чогось такого, на що потратити свій час думаю, що там не знайду.
    Так що, я компанії тобі точно не складу))

7. Lucky

Lucky Книголюб

Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    991
    Навіть не знаю, що сказати, для мене такі професії як письменник, лікар, музикант - це як щось неймовірне, треба мати талант щоб таким займатись.

Все що написане будь-коли для мене є геніальним тому що знаю, що ніколи нічого подібного не зроблю....

8. Тірамісу

Тірамісу ПИСЬМЕННИЦЯ

Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    259
    Стать:
    Жіноча
    Так, ти права стовідсотково. Так було завжди - кожна книга, це новий шедевр, важка виснажлива праця, що має мати любов і повагу читачів. Але-але. Не зараз, не в нашому суспільстві. Є чіткій соціальний поділ, відповідно є чіткий поділ в літературі ( українській!). Є маса чудових вартісних творів, котрих не знають і вони лежать на полицях бібліотек в кращому випадку. А є маса слабенької ланки ( типу "Фелікса", не в обіду Софії, бо вона толкова і працьовита), котрих піарять на пустому місці, бо є батьки, друзі, гроші і т.д.... Книга року за версією ББС, книга року за версією ЛітАкценту і хто зна які ще премії попереду - це трохи занадто як для такої книжечки типу Фелікса. Максимум вона б вартувала на котресь із місць Коронації слова. Оце її рівень. Повторюю, Софія - молодчина, як і її чоловік і батько. Ну але... Може колись прочитаю для кількості)))

Mandarunka та Lady Chatterley подобається це.
  9. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.175
    Симпатії:
    13.536
    Стать:
    Жіноча
    Ой, а я обов'язково прочитаю, хоч і відношусь до неї дещо "предвзято", як Оля, але нічого писати не буду поки не сама у всьому не розберусь, не люблю ці балачки про непрочитані книги:)))
    Але мушу розгребстись з вже початим:)

Mandarunka подобається це.
  10. Lucky

Lucky Книголюб

Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    991
    В книзі згадуються галицькі страви, що готували у той час, читати було смачно, то ж не змогла їх не виділити

про аристократичні розмови

і про територію Австро-Угорщини

Ms. Blackie подобається це.
  11. Gafijka

Gafijka Книголюб

Повідомлення:
    638
    Симпатії:
    3.136
    Стать:
    Жіноча
    я зовсім не розбираюся в поділах української літератури, але з цими словами Олі згідна, піар на пустому місці

Meri Poppins, Mandarunka та Lady Chatterley подобається це.
  12. Mandarunka

Mandarunka Книгофан

Повідомлення:
    1.933
    Симпатії:
    5.222
    Стать:
    Жіноча
    Справді, книга нашумівша, вона мене переслідує, прийдеться читатиa:ссс54: Заодно буду мати своє (ріднеaxixi) про неі враженняa:ссс13:

Meri Poppins, Ms. Blackie, ludmilka-milka та 4 іншим подобається це.
  13. Pr. Mcgonagall

Pr. Mcgonagall Книгофан

Повідомлення:
    2.257
    Симпатії:
    7.374
    Стать:
    Жіноча
    Мене книжка не вразила. Плюси - вона легко читається, її говірка, вроді й історія не найбанальніша, але чогось таки не вистачило їй. Не було в мене "захльобного" читання, а це для мене найвищий критерій. І я сподівалась більше впізнати наше місто, але це скоріше моя помилка бо сама не корінна франківчанка і очевидно не знаю всі історичні місця у нас.

Margaruta, Meri Poppins, Ms. Blackie та 4 іншим подобається це.
  14. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.544
    Симпатії:
    7.745
    Стать:
    Жіноча
    Я також не зрозуміла, через що така увага до книги. Гарно написана - так. Добре читається - правда. Цікава - так, цікава. Але не так, щоб і нагороди, і стільки галасу. Проте я її купила в паперовому вигляді, і не жалкую. І якщо хтось проситиме поради, що б таке легеньке почитати - зможу радити.

напевно, тут це офтопік, можливо, тоді у приват, або окремою темою, або, може, вже десь тут писали (буду вдячна за посилання) - можна список цих творів? Із задоволенням перечитаю!

Margaruta, Meri Poppins, Ms. Blackie та 5 іншим подобається це.
  15. Stacey

Stacey Книгоман

Повідомлення:
    3.275
    Симпатії:
    9.054
    І мені також такий список, будь ласка)))

Mandarunka подобається це.
  16. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.544
    Симпатії:
    7.745
    Стать:
    Жіноча
    Сьогодні мені колега повернула цю книгу. Сказала, що ледь змогла прочитати половину, от не йде їй взагалі. А як на мене, то читається вона легко, і нудною її назвати не можу точно.

Ms. Blackie, Margaruta, Gafijka та ще 1-му подобається це.
  17. Pr. Mcgonagall

Pr. Mcgonagall Книгофан

Повідомлення:
    2.257
    Симпатії:
    7.374
    Стать:
    Жіноча
    Не розумію до чого тут "паперовий хлопчик"

18. Lucky

Lucky Книголюб

Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    991
  19. Nadushka

Nadushka Книгофан

Повідомлення:
    2.489
    Симпатії:
    7.922
    Стать:
    Жіноча
    Не буду оригінальною, для мене книга теж виявилась середнячком. Спочатку було дуже приємно читати, такі смачні описи страв, гарні описи вулиць і будинків, здається що ти дійсно їх бачиш і по ним прогулюєшся, тим більше, що деякі споруди дожили до нашого часу. Так, нічого надзвичайного, але просто приємно читати книгу на повному розслабоні. Ну але це рівно до того моменту як хлопчик з мармурового чи кам'яного переворюється на живого :ссс28: Я навіть не вкурила толком що там сталося, але, чесно кажучи, вже і не хотіла в тому розбиратися, просто перегорнула сторінку і пішла дальше, так щоб поскорше дочитати. Вобщем, може з екранізацією повезе трохи більше чи краще не сподіватись? smex2 Цю книгу відмітила в своєму списку 50 обраних під пунктом "книга про місто в якому живеш".

Ms. Blackie, Pr. Mcgonagall, Ирина та 3 іншим подобається це.
  20. Gafijka

Gafijka Книголюб

Повідомлення:
    638
    Симпатії:
    3.136
    Стать:
    Жіноча
    Я цю книжку вибрала в 2015 році, якраз під цей пункт і для мене вона стала повним розчаруванням ((
    Читалася дійсно легко, але ефекту присутності в тому часі взагалі не було. Оті всі перечислення, як на мене задовгі, страв, інші описи для мене були як історична довідка, а не художній твір. Дуже хотілося атмосферності, перенестися в той час, відчути дух епохи, ну я на це сподівалася прочитавши анотацію і деякі відгуки, а не вийшло grust
    Може хтось пам"ятає, колись на ОТБ Галичина була така програма Вулиця, і там вкінці програми професор історичних наук таким монотонним голосом розказував історію тої вулиці, де знімали програму. Так от, час від часу читаючи книжку у мене звучав той голос ((
    Один з розділів пригадую був про те як одна з героїнь їде зранку на базар, весь розділ вона їде і відповідно описується її маршрут. І я розумію, що хотіла передати авторка, але я не проїхала з героїнею той шлях містом початку ХХ століття, а читала і чекала, коли ж вона нарешті доїде...
    Самі героїні, їхні характери і вчинки подекуди були мені абсолюно не зрозумілі і нервували, от дійсно "ні любити, ні лишити"
    Одним реченням, я прочитала, зрозуміла що хотіла сказати, описати, передати авторка, але їй то не вдалося (хоча варто відмітити, відчувається яку роботу по дослідженню історії міста вона провела. і тому ще більше жаль, що з того нічого путнього не вийшло).
    Про цю книжку ми спілкувалися десь тут на форумі, але в іншій темі ( тут нема тих постів) і Аня @Lady Chatterley написала, що їй радили, хвалили цю книжку, що той хлопчик Фелікс то уособлення Франківська chtoo :ссс28: І тут я зрозуміла, що я прочитавши книжку нічого не зрозуміла a:ссс37: докопуватися до істини я не стала, більше про авторку і книжку нічого не читала. Хтось утотожнював Фелікса з Франківськом?

Margaruta, Mandarunka, milka та 7 іншим подобається це.

Поділитися цією сторінкою