"Слепота" Жозе Сарамаго

Тема у розділі 'Фантастика і фентезі', створена користувачем Nadushka, 4 вер 2016.

1. Nadushka

Nadushka Книгофан

Повідомлення:
    2.438
    Симпатії:
    7.880
    Стать:
    Жіноча
    Жозе Сарамаго - крупнейший писатель современной Португалии, лауреат Нобелевской премии по литературе (1998). "Слепота" - один из наиболее известных его романов, своего рода визитная карточка автора наряду с "Евангелием от Иисуса" и "Воспоминаниями о монастыре".
    Жителей безымянного города безымянной страны поражает загадочная эпидемия слепоты. В попытке сдержать ее распространение власти вводят строжайший карантин и принимаются переселять всех заболевших в пустующую загородную больницу под присмотр армии. Главные герои романа - не уберегшийся от болезни врач-окулист и его жена, имитирующая слепоту, чтобы остаться с мужем, - ищут крупицы порядка в мире, который неудержимо скатывается в хаос...​

milka, Stacey, Lady Chatterley та 4 іншим подобається це.
  2. Pr. Mcgonagall

Pr. Mcgonagall Книгофан

Повідомлення:
    2.238
    Симпатії:
    7.343
    Стать:
    Жіноча
    @Soulless Уляна, відписуйся як враження.

Soulless та Ms. Blackie подобається це.
  3. Soulless

Soulless Книголюб

Повідомлення:
    854
    Симпатії:
    2.940
    Стать:
    Жіноча
    Почну спочатку. Натрапила на цю книгу тут: http://starylev.com.ua/club/blog/bukvomama-slipota-oznachaye-smert
    Люблю читати буквомамівські відгуки і цей мене зачепив. Подобається структурованість відгука.

Мене зачепило. Читалось цікаво. Місцями трохи брутально і занадто відверто, але якраз такі моменти тримали у тонусі і не давали відриватися. Відношу до категорії оригінального чтива. Можу рекомендувати до прочитання всім, крім надто чутливих.
    Загалом відгук по посиланні вище на 80% передає мої відчуття після прочитання, тому не буду дублювати думки.

Irysya, milka, Pr. Mcgonagall та 2 іншим подобається це.
  4. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.175
    Симпатії:
    13.534
    Стать:
    Жіноча
    Дуже цікаво, хочеться читати!!! Ще й, євангеліє від Ісуса зацікавило!!!

Ms. Blackie та Soulless подобається це.
  5. Stacey

Stacey Книгоман

Повідомлення:
    3.264
    Симпатії:
    9.035
    Отже я на третині)))
    Сниться мені цієї ночі сон, там така фраза звучить: "Закрой глазааааа, не смотри на него, слепота передаётся зрительным контактом" ))) Ану ану, побачимо, чи моя підсвідомість правильні підказки подає )))

Ну і дуууже цікаво чим це все закінчиться!

Nadushka та ariannagres подобається це.
  6. Stacey

Stacey Книгоман

Повідомлення:
    3.264
    Симпатії:
    9.035
    Ніяк не можу віднести себе до надто чутливих. Але! Я на 54%, якби ви знали як мені бридко зараз(((( мені аж плакати хочеться. Ні про що думати не можу((( Йду почитаю біографію автора. Ком в горлі і далі читати не мооожууууууууу:ссс51:

Ms. Blackie та milka подобається це.
  7. Stacey

Stacey Книгоман

Повідомлення:
    3.264
    Симпатії:
    9.035
    Дочитала. Це така книга, яка не дозволить себе закрити, поки не дочитаєш!

milka, Nadushka, Pr. Mcgonagall та ще 1-му подобається це.
  8. Stacey

Stacey Книгоман

Повідомлення:
    3.264
    Симпатії:
    9.035
    "А-а, ничего, нестрашно, все равно никто не видит". Общество вынуждает нас вести себя подобающе, соответствовать элементарным правилам приличия. А какие мы наедине с собой? А кто мы, когда нас никто не видит?
    Жозе Сарамаго, португальский писатель и поэт, в своей книге "Слепота" показал нам пример того, как выглядела б отдельно взятая страна, жителей которой поразила страшная эпидемия внезапной слепоты, названой белой болезнью. В одно мгновение, при полном и обескураживающем отсутствии повреждений и какой бы то ни было симптоматики, закрывала все поле зрения сверкающая белизна. И как же быстро люди поняли, что прок и толк есть теперь только от речи и слуха. Слепота распространялась неудержимо и неуклонно, и за относительно недолгий строк ослепла вся страна. Вся, кроме одной единственной женщины, жены окулиста. И нельзя сказать, что ей повезло, так как даже самое разнузданное воображение не нарисует той картины, которая должным образом изобразила б все то свинство, творившееся на улицах. Это была гнусная действительность, бившая в ноздри и оскорблявшая глаза. Почему, утратив зрение, люди лишились и разума? Куда девалось всё человеческое? Безнаказанность, эгоизм, страх и утрата надежды в мгновение ока превратили людей в животных. Все, несмотря на статус, образование и духовность, все дружно взялись за руки и упали на самое дно пирамиды Маслоу)))
    Много интересных и важных тем поднято в книге. Книга читается со скоростью распространения эпидемии, и так же ослепила меня от бури эмоций. У меня до сих пор перед глазами 54% на читалке, после прочтения которых я взяла паузу и просто попила чай, для успокоения. Есть пару моментов в книге, которым я не поверила, прям пластмассовыми показались, за что я значительно убавила баллов этой книге. Но в общем стоит прочитать, однозначно стоит!
    После прочтения книги страшно становится от того, что на сегодняшний день, зеркала, отображающие душу, плотно закрыты, и при полном физиологическом здравии, люди все же слепы.

Irysya, milka та Nadushka подобається це.
  9. milka

milka Книгофан

Повідомлення:
    2.830
    Симпатії:
    7.485
    Стать:
    Жіноча
    Тепер моя черга читати цю книгу, я лише на 20%, але реально затягнуло. Оскільки маю поганий зір, мене не один рік мучить страх, що колись можна осліпнути, це один з моїх страхів в житті, бо тоді не знаєш, як далі жити... Дуже цікаво чим все закінчиться, але вже бачу, що це достойне чтиво!)

Ms. Blackie, Irysya, Nadushka та ще 1-му подобається це.
  10. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.789
    Симпатії:
    4.293
    Стать:
    Жіноча
    Це доля) я довго приглядалася, але страшно було, бо в деяких випадках я "надто чутлива" ) але оскільки ця книга випала мені в флешмобі, значить я маю ресурс її прочитати. Лиш не знаю коли візьмусь, але точно прочитаю

Ms. Blackie, milka та Stacey подобається це.
  11. Ms. Blackie

Ms. Blackie Книгофан

Повідомлення:
    1.433
    Симпатії:
    4.691
    Стать:
    Жіноча
    Мені дуже легко прочиталася, одним запойним ковтком.

Pr. Mcgonagall, Stacey та Irysya подобається це.
  12. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.789
    Симпатії:
    4.293
    Стать:
    Жіноча
    Почала сьогодні. Авторський стиль сприймається нормально. А от книга реально важка(((

Stacey подобається це.
  13. Stacey

Stacey Книгоман

Повідомлення:
    3.264
    Симпатії:
    9.035
    Як, Іруся?

14. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.789
    Симпатії:
    4.293
    Стать:
    Жіноча
    Всюди напевно, ну хіба крім відвертих тираній, задекларовано, що людина - найвища цінність. Кинути масу на погибель, ніяких ліків, навіть їжа обмежена. розумієш, що ти 0, і ніхто і нічого тебе не врятує. Ніяких прав, гідності, честі. І це лякає найбільше

Soulless подобається це.
  15. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.789
    Симпатії:
    4.293
    Стать:
    Жіноча
    Жозе ді Соуза Сарамаґу також Жозе ді Соуза Сарамаґо (порт. José de Sousa Saramago; 16 листопада 1922, Азіньяґа18 червня 2010, Тіас, острів Лансароте) — португальський письменник, класик світової літератури, володар багатьох літературних премій та нагород, у тому числі відзначений і Нобелівською премією в галузі літератури 1998 року.
    Цікаві факти
    Справжнє прізвище родини – «ді Соуза». Однак хлопчика Жозе записали в офіційних документах під прізвищем «ді Соуза Сарамаґу», до прізвища працівник архіву додав простонародне прізвисько сім'ї майбутнього письменника, що у перекладі з португальської мови означало «дика редька». Про цю деталь стало відомо лише тоді, коли хлопчику виповнилося 7 років.

За своїми переконаннями Жозе Сарамоґо песиміст, атеїст та комуніст. Сарамаго член комуністичної партій Португалії з 1969 року. Проте, навряд чи хтось з читачів побачить у його романах якусь «крайню лівизну». Іншими словами, як про це сказав англійський письменник Джон Фаулз:
    «Мені смішно коли Сарамаґо називають комуністом. Він не заслуговує такого приниження. Так, він, безперечно, радикальний, але з головою у нього все в порядку».

Щодо песимізму і атеїзму португальця, то дехто (мабуть зважаючи на його вік) натякав письменнику, мовляв: досить так легко гратися з «серйозними» темами. Та Сарамаґо вірний собі: «Я – не безбожник. Щодня я намагаюсь відшукати ознаки Бога, але, на жаль, я їх не знаходжу».
    «Я не песиміст і не оптиміст. Крім того, вважаю, що всі розмови, усі дискусії про песимізм та оптимізм нічого не варті і не мають жодного значення. Що дійсно має значення, так це факти. Ну а факти такі, якими ми їх бачимо і знаємо. Враховуючи ці факти дехто живе досить добре, щоб з оптимізмом дивитися на ці самі факти».

Soulless подобається це.
  16. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.789
    Симпатії:
    4.293
    Стать:
    Жіноча
    Мілка, а які враження в тебе?

Вперше стикнулася з таким "авторським стилем написання", але якщо чесно, він якийсь такий органічний, що якби не прочитала спершу відгук, напевно б просто його не помітила) Ще однією особливістю для мене стала повна відсутність будь яких назв чи імен. І знову ж таки, все настільки логічно, що навіть досить велика кількість героїв не заплутує, все зрозуміло. Хоча книжка описує дуже важкі речі, сама вона, на диво, читається неймовірно легко. Справді важко відірватися. І тримає в тонусі ще довго після прочитання.
    Адже від усвідомлення того, наскільки легко людина котиться вниз, стає навіть гіршою від тварин, дуже страшно. Починаєш аналізувати, як живеш. З великим жахом перебираються варіанти: "А як би зробила я?". В принципі, погоджуюсь з автором, що зараз люди "сліпі". ми навчилися дуже добре закривати очі на все, що нам не підходить(((
    Кінцівка тішить звичайно. Але цікаво чи зможуть люди жити інакше? чи оцінять всі свої "багатства"? бо все погане забувається швидко, і чомусь я думаю, що через деякий час все повенеться у звичну колію...

Soulless подобається це.
  17. milka

milka Книгофан

Повідомлення:
    2.830
    Симпатії:
    7.485
    Стать:
    Жіноча
    Іруся, я вже трохи давно читала, призабулося, але по емоціях памятаю, що книга сильна, достойна і важка. Першу третину книги читала у великому захопленні, і співчутті кожному герою, особливо памятаючи про мій зір і всяке може бути на старості, тьху-тьху, другу третину була в шоці від людської сутності, оті гвалтування, розкрадання, вбивства..., огидно читати моментами якісь речі, волосся дибки стояло не один день, але....остання частина книги, вже як вийшли з лікарні на "волю" мене дещо розчарувала, я чомусь чекала іншого продовження, не знаю якого, але у мене було відчуття легкого розчарування, не дотиснув мене трохи автор. Загалом книга звісно рекомендується всім до прочитання, дуже цікава і оригінальна!

Soulless та Irysya подобається це.

Поділитися цією сторінкою