"Волинь" Улас Самчук

Тема у розділі 'Українська література', створена користувачем Читачка, 18 лют 2019.

1. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.537
    Симпатії:
    7.723
    Стать:
    Жіноча

Роман-епопея «Волинь» – найвидатніший твір Уласа Самчука, який приніс 32-річному письменнику світову славу. Трилогію переклали польською, хорватською, французькою та іншими мовами. Кандидатуру Уласа Самчука як «найвидатнішого українського прозаїка в діаспорі» було висунуто на здобуття Нобелівської премії з літератури. Письменник ставив собі завдання: «бути літописцем українського простору в добі, яку сам бачу, чую, переживаю», він є автором романів-епопей та повістей про долю українського народу минулого сторіччя. Його називали «українським Гомером ХХ століття».

Stacey подобається це.
  2. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.537
    Симпатії:
    7.723
    Стать:
    Жіноча
    Як побачила я об'єм цієї книги, налякалася спочатку - 1442 стор. моя читалка показує, давно такого великого нічого не читала.

Але розчиталася швиденько, хоч і тягнутиму цю довго - дуже мало часу на читання маю зараз :(

Це не перша книга Самчука, яку я читаю, цей письменник дуже мені подобається.

Йдеться про родину, яка живе у теперішній Житомирській області. Досить докладно описується побут селян, але це от один з небагатьох випадків, коли читаєш - наче паралельне життя, і воно геть не легке, проте немає якоїсь відсутності надії, як то надто часто в українських творах буває.

Pr. Mcgonagall, Nadushka, Stacey та ще 1-му подобається це.
  3. Читачка

Читачка Книгофан

Повідомлення:
    1.537
    Симпатії:
    7.723
    Стать:
    Жіноча
    Після Волині ще пару днів просто не могла нічого читати. Книга багато в чому автобіографічна, охоплює достатньо тривалий період часу. І боги, наскільки актуальна! От наче щойно прокотилися цією землею то царська ще армія, потім більшовики, скільки всього бачено - ні, все одно - "Нам з Росією один шлях!" Люди не роблять висновків навіть з того, що бачили на власні очі. Люди не мають нормальної освіти - женуться за будь-чим, де наче буде тепліше. Дуже мені перекликнулося з теперішнім часом, аж от і сказати більше немає чого.

Самчук - однозначно мій письменник.

Pr. Mcgonagall та ariannagres подобається це.

Поділитися цією сторінкою