Беатрікс Поттер «Кролик Петрик та інші історії. Повне зібрання казок.»

Тема у розділі 'Дитяча література', створена користувачем Soulless, 3 тра 2017.

1. Soulless

Soulless Книголюб

Повідомлення:
    782
    Симпатії:
    2.751
    Стать:
    Жіноча
    Беатрікс Поттер
    «Кролик Петрик та інші історії. Повне зібрання казок.»

tuchka та Meri Poppins подобається це.
  2. Soulless

Soulless Книголюб

Повідомлення:
    782
    Симпатії:
    2.751
    Стать:
    Жіноча
    Дуже давно хотіла потримати цю книгу в руках. Я дізналася про Беатрікс Поттер із зображеннь на листівках, так-так, знову посткросинг. :) І от, завдяки вибору Са ми прочитали вперше перекладені українською мовою казки знаменитої англійки. До речі, ілюстрації тежт із-під пера авторки. Власне, ілюстрації мене і спокушали найбільше.
    Трохи відлякував переклад окремих імен – Петрик, Стась Мась, Ганька Манька, в той час, коли залишилися – Люцина, Жанна, Люся. Мені різало вуха страшенно. Рятували славнозвісні вищезгадані ілюстрації. До речі, Са імена сприймав нормально, деякі, як-от киця Ребрунка, Тава Лап-Лап, Тимко Шпинька, Бурко Рундук, качка-калюжниця Джемка, його смішили.
    До речі, казки не є окремими історіями, але горої одних казок раптом з’являються в інших, створюючи спільну атмосферу. Книга досить велика за обсягом – 352 сторінки, є що почитати.
    В кожній історії є мораль. Найбільше запам’яталася з останньої «Казка про поросятко Чемнятко», мабуть, тому що мені актуально:
    «А Робінзон якщо й мав якусь ваду, то це те, що він нікому не міг сказати «ні, - навіть їжакові, який краде яйця. Взагалі-то, від одного лише понюху тютюну йому ставало зле. Але замість того, щоб сказати: «Ні, дякую, чоловіче добрий», - і попрямувати у своїх справах, він розшаркався, примружив одне очко, схилив голову набік і рохнув.» Ось таке невміння відмовляти мало не привела поросятко Робінзона до сумного кінця.

Більше ілюстрацій під спойлером:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Дуже б хотілося знайти ці казки в оригіналі. І ще дуже хочеться мати повну колекцію листівок із зображеннями Беатрікс Поттер, доведеться повертатися до активного посткросингу.
    Під цим спойлером фотки моїх листівок:
    [​IMG] [​IMG]

ariannagres, Pr. Mcgonagall та Meri Poppins подобається це.
  3. Ирина

Ирина Книголюб

Повідомлення:
    463
    Симпатії:
    1.666
    Стать:
    Жіноча
    Soulless подобається це.
  4. Lady Chatterley

Lady Chatterley Книгоман

Повідомлення:
    4.123
    Симпатії:
    13.411
    Стать:
    Жіноча
    Ага, фільм гарний, і вона там Беатрикс Поттер, а не Палашка Петрів.

Pr. Mcgonagall та Soulless подобається це.
  5. Soulless

Soulless Книголюб

Повідомлення:
    782
    Симпатії:
    2.751
    Стать:
    Жіноча
    Ага))) Мені ще Ганька Манька запам'яталося)))

Lady Chatterley подобається це.

Поділитися цією сторінкою