"Авиатор" Евгений Водолазкин

Тема у розділі 'Популярна (масова)', створена користувачем Nadushka, 11 лип 2020.

1. Nadushka

Nadushka Книгофан

Повідомлення:
    2.522
    Симпатії:
    7.979
    Стать:
    Жіноча
    Евгений Водолазкин — прозаик, филолог. Автор. В России его называют «русским Умберто Эко», в Америке — после выхода «Лавра» на английском — «русским Маркесом». Ему же достаточно быть самим собой. Произведения Водолазкина переведены на многие иностранные языки. Новый роман лауреата премии «Большая книга», бестселлера «Лавр» и изящного historical fiction «Соловьев и Ларионов» Евгения Водолазкина «Авиатор» — яркое событие в литературе. Книга оценивается критиками как один самых ожидаемых русских романов 2016 года (по версии Forbes, Meduza и др.).

Герой романа «Авиатор» — человек в состоянии tabula rasa: очнувшись однажды на больничной койке, он понимает, что не знает про себя ровным счётом ничего — ни своего имени, ни кто он такой, ни где находится. В надежде восстановить историю своей жизни, он начинает записывать посетившие его воспоминания, отрывочные и хаотичные: Петербург начала ХХ века, дачное детство в Сиверской и Алуште, гимназия и первая любовь, революция 1917-го, влюбленность в авиацию, Соловки… Но откуда он так точно помнит детали быта, фразы, запахи, звуки того времени, если на календаре — 1999 год?..​

Margaruta, Irysya та Firejuli подобається це.
  2. Nadushka

Nadushka Книгофан

Повідомлення:
    2.522
    Симпатії:
    7.979
    Стать:
    Жіноча
    Мені книга дуууже сподобалася. Такий собі мікс Уліцької і Деніела Кіза. Під час читання трохи перегукується з "Квітами для Елжернона" в плані дослідів над людиною. Однозначно рекомендую і буду читати інші книги цього автора.

Ирина, Margaruta, Irysya та 2 іншим подобається це.
  3. Firejuli

Firejuli Книголюб

Повідомлення:
    341
    Симпатії:
    1.924
    Стать:
    Жіноча
    Я знала що тобі сподобаєтьсяsmex1, ти теж любиш гарну прозу:)А там така мова правільна і *смачна * що тільки в оригіналі треба читати , або слухати—сподобався стиль написання дуже мені

Останнє редагування: 13 лип 2020
    Ирина, Margaruta, Nadushka та ще 1-му подобається це.
  4. Firejuli

Firejuli Книголюб

Повідомлення:
    341
    Симпатії:
    1.924
    Стать:
    Жіноча
    Я давненько книгу прочитала ( прослухала), вже і дрібниць не пам’ятаю зовсім , але яскраво пам’ятаю той шарм якій залишила книга після себе —Ця книга про все і ні про що одночасно,вроді і фантастична історія ,але так реально переосмислюєш деякі речі під час читання.Зачепила мене книга.Я чомусь налаштована була на книжку про пілотів ,hesitate а тут зовсім неочікувана ,але цікава історія .Якесь таке відчуття було нібито ти в гостях у дідуся ,який згадує свою молодість. Начебто звичайні речі розповідає, але дійсно цікаво слухати, спостерігати за чужим життям, від якого тебе відокремлюють роки, а разом з ними і звичаї, мислення і все —все зовсім інше..

5. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.940
    Симпатії:
    4.499
    Стать:
    Жіноча
    Я на 60 % цікаво описано погляд на історію. Речі, які ми не помічаємо, дуже сподобалося про звуки) взагалі, такі думки-перли дуже часто зустрічаються. Починаєш задумуватися...
    Про Анастасію. Спочатку так категорично - так, це зрада. А потім думаю, а може й ні. Єдина ниточка, яка ще пов'язувала тебе з минулим. І вона рветься :ссс28: біль, шок, страх... А тут майже реінкареація. Він ж "проспав" її дорослішання, у них нема майбутнього. То може так і треба зробити :bbb91:

6. Firejuli

Firejuli Книголюб

Повідомлення:
    341
    Симпатії:
    1.924
    Стать:
    Жіноча
    Ну так ,Іруся, змішені почуття що стосується Анастасії і в мене спочатку були , потім я прийняла цю сітуацію ) Цікаво чи сподобається тобі книга )Вона якась така неформатна для мене , я Квіти для Елжернона не читала , цікаво буде порівняти
    Думок які хочеться запам’ятати там купа в книзі .... але я все забула вже plachлишь оцей шарм як шлейф залишився )
    Я аудіо слухала , Смірнов читає , сподобалося,ось сюди залила , може хтось захоче прослухати
    https://mega.nz/folder/rjBBVYBb#TKTke5zzQ4-EZub690ScLw

Останнє редагування: 16 лип 2020
    Margaruta та Irysya подобається це.
  7. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.940
    Симпатії:
    4.499
    Стать:
    Жіноча
    Так, сподобалася! але знову відкрита кінцівка, бу) от впав літак чи сів? Потрощило їх чи вижили? Як на вашу думку?

Firejuli подобається це.
  8. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.940
    Симпатії:
    4.499
    Стать:
    Жіноча
    Так, справді схожа з "Квітами".. Не лиш в плані дослідів, ай ведення щоденника, розвитком сюжету в плані: вау, а потім сумно(

Nadushka та Firejuli подобається це.
  9. Firejuli

Firejuli Книголюб

Повідомлення:
    341
    Симпатії:
    1.924
    Стать:
    Жіноча
    На мою думку літак впав grust, сумно але якось логічно мені здавалося, хоча хотілося вірити що літак сів, але яке тоді майбунє?Бо його в принципі і немає , якось так . Спочатку мене таке закінчення прям бісило , а потім я вирішила що так найкраще , кожен сам собі домислює що далі відбувалося....

Margaruta та Irysya подобається це.
  10. Nadushka

Nadushka Книгофан

Повідомлення:
    2.522
    Симпатії:
    7.979
    Стать:
    Жіноча
    Так, згодна, післясмак у книги тримається довго і такий приємний. Деякі ситуаці'і, описані в книзі, дійсно не однозначні, але потім 'іх приймаєш.
    Відкрита кінцівка для мене тут дуже доречна, я, особисто, обираю варіант, що літак впав. Ну і у Гергеля в аеропорту такі думки також закрадаються.
    Мені ще цікава аналогія, що Платонов був “ровесник века” і син його теж буде, але вже іншого...

Firejuli, Margaruta та Irysya подобається це.
  11. Irysya

Irysya Книгофан

Повідомлення:
    1.940
    Симпатії:
    4.499
    Стать:
    Жіноча
    О, а про ровесників століття це цікаво. Лиш не син, а Анна)

Firejuli, Nadushka та Margaruta подобається це.
  12. Margaruta

Margaruta Книгофан

Повідомлення:
    2.418
    Симпатії:
    6.344
    Стать:
    Жіноча
    Для мене кінцівка однозначна - літак впав (((
    Так найлогічніше, бо що далі ((
    Мені дуже жаль головного героя, скалічене життя більшовиками, і реінкарнація не сцілила його ((

Firejuli, Nadushka та Irysya подобається це.

Поділитися цією сторінкою